Notowania

metro
13.05.2013 22:22

Stolica: We wtorek przywrócone zostaną normalne kursy metra

Od wtorku metro będzie kursowało normalnie, jedynie "w tunelu I linii przed stacją Świętokrzyska od strony południowej pociągi metra będą jeździć ze zmniejszoną prędkością".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Od wtorku pociągi metra będą kursować normalnie - poinformował wieczorem rzecznik warszawskiego metra Krzysztof Malawko. W poniedziałek z powodu prac na budowie II linii metra pociągi nie kursowały między stacjami Ratusz Arsenał-Politechnika.

W poniedziałek stacje Centrum i Świętokrzyska były zamknięte, ponieważ nie został dotrzymany termin wykonania prac przy budowie centralnego odcinka II linii metra prowadzonych w sobotę i niedzielę.

Jak poinformował w poniedziałek wieczorem Malawko, od wtorku metro będzie kursowało normalnie, jedynie _ w tunelu I linii przed stacją Świętokrzyska od strony południowej pociągi metra będą jeździć ze zmniejszoną prędkością _.

W nocy z soboty na niedzielę jedna z tarcz drążących tunel II linii metra - _ Maria _ - przeszła w całości pod tunelem zachodnim I linii podziemnej kolejki. _ W trakcie prac w rejonie tunelu urządzenia pomiarowe zarejestrowały przemieszczenia tunelu o amplitudzie 2,5 milimetra. Drgania te nie zagroziły bezpieczeństwu tunelu _ - podkreślono.

Zgodnie z przyjętymi procedurami bezpieczeństwa zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia stacji Centrum i Świętokrzyska I linii metra.

Centralny odcinek II linii metra będzie miał siedem stacji ("Rondo Daszyńskiego", _ Rondo ONZ _, _ Świętokrzyska _, _ Nowy Świat - Uniwersytet _, _ Centrum Nauki Kopernik _, _ Stadion Narodowy _ i _ Dworzec Wileński _) i połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę.

W ubiegłym tygodniu konsorcjum budujące centralny odcinek II linii metra i miasto st. Warszawa zawarły ugodę o zmianie terminu zakończenia budowy; nowy termin zakończenia inwestycji to 30 września 2014 r. Początkowo miał to być październik 2013 r.

Czytaj więcej o metrze w Warszawie w Money.pl
Pożyczą miliard na czołową inwestycję Europejski Bank Inwestycyjny udzielił wcześniej pożyczki na zakup taboru do metra.
200 dni spóźnienia. Kiedy skończą budowę? Dzisiaj wieczorem radni zdecydowali o tym, jak będą nazywać się stacje centralnego odcinka II linii metra. Z wcześniej proponowanych nazw zmienili dwie - Powiśle na Centrum Nauki Kopernik, a Nowy Świat na Nowy Świat - Uniwersytet.
Znów opóźnienia w budowie drugiej linii metra Budowę spowalniają m.in. znajdowane niewybuchy, niezaznaczone na planach instalacje, znaleziska archeologiczne.
Tagi: metro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz