Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stopa bezrobocia zmniejszyła się do 17,8 %

0
Podziel się:

Minister pracy Krzysztof Michałkiewicz szacuje, że w tym roku stopa bezrobocia będzie niższa o 2 - 2,5 procent niż w roku ubiegłym. W marcu stopa bezrobocia wyniosła 17,8 procent. Była niższa niż w lutym o 0,2 punktu procentowego. Zdaniem ministra Michałkiewicza, nastąpi dalszy spadek bezrobocia.

Minister pracy Krzysztof Michałkiewicz szacuje, że w tym roku stopa bezrobocia będzie niższa o 2 - 2,5 procent niż w roku ubiegłym. W marcu stopa bezrobocia wyniosła 17,8 procent. Była niższa niż w lutym o 0,2 punktu procentowego.

Zdaniem ministra Michałkiewicza, nastąpi dalszy spadek bezrobocia.
Aby wspomóc ten trend w resorcie pracy powstała nowa ustawa o rynku pracy. Zgodnie z nią firmy tworzące nowe miejsca pracy miałyby skorzystać z nieoprocentowanych kredytów,a bezrobotni po 50-tym roku życia, chcący założyć własną firmę, będą mogli otrzymać z Funduszu Pracy nawet 25 tysięcy złotych. Resort proponuje też, by pracodawca, który zatrudni osobę po 50-tce miał zrefundowane jej wynagrodzenie. Jak twierdzi minister pracy Krzysztof Michałkiewicz, takie ulgi są potrzebne ze względu na likwidację świadczeń przedemerytalnych.

Z rejestrów urzędów pracy miałyby też zniknąć osoby zgłoszone tylko po to, by mieć prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)