Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe do zmiany? Jeszcze nie teraz

0
Podziel się:

Członkowie Rady od wczoraj dyskutują o sytuacji polskiej gospodarki, a dziś po południu dowiemy się jaka będzie decyzja w sprawie wysokości stóp.

Stopy procentowe do zmiany? Jeszcze nie teraz
(Krzysztof Białoskórski<br>/orka.sejm.gov.pl)

Ekonomiści są zgodni, że Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni dziś stóp procentowych. Członkowie Rady pod przewodnictwem prezesa NBP Marka Belki (na zdj.) od wczoraj dyskutują o sytuacji polskiej gospodarki, a dziś po południu dowiemy się jaka będzie decyzja w sprawie wysokości stóp.

Analityk ING TFI Paweł Cymcyk uważa, że informacje płynące z naszej gospodarki obecnie przemawiają za niezmienianiem wysokości stóp.

- _ Z jednej strony inflacja w Polsce jest za wysoka, aby można było mówić o obniżkach, a z drugiej strony wzrost gospodarczy jeszcze nie na tyle pewny, aby faktycznie można było mówić, że podwyżki stóp procentowych nie zaszkodzą gospodarce. W związku z tym Rada będzie między młotem a kowadłem i pozostawi stopy na obecnym poziomie _ - stwierdził Paweł Cymcyk.

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 4 i pół procent. O tym, kiedy Rada Polityki Pieniężnej może zdecydować się na jej zmianę, przeczytasz w rozmowie Money.pl z ekonomistą prof. Marianem Nogą.

Czytaj więcej w Money.pl
Belka: Stopy procentowe będą teraz raczej... Podwyżki stóp procentowych są bardziej prawdopodobne niż ich obniżki - stwierdził dziś prezes NBP Marek Belka.
Kredyt w złotym podrożeje? RPP zdecyduje Ekonomiści są zgodni, że podczas rozpoczynającego się posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej pozostawi stopy procentowe na dotychczasowym poziomie.
Oczekiwania inflacyjne Polaków poszły w dół W marcu spadła liczba osób spodziewających się wzrostu inflacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)