Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe mogą być obniżone

0
Podziel się:

- Zmieniła się atmosfera, zmieniło się nastawienie Rady Polityki Pieniężnej - mówi Marek Belka.

Stopy procentowe mogą być obniżone
(Bartosz KRUPA/East News)

Kurs złotego zbliżył się do fundamentów, nie ma powodów do interwencji - ocenił dzisiaj Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego. Poinformował też, że nastawienie RPP uległo zmianie i obecnie w grę wchodzą raczej obniżki niż podwyżki stóp procentowych.

_ - Jakiś czas temu, kiedy złoty był słabszy wypowiadałem się, że bieżący kurs odjechał od fundamentów. W tej chwili się do nich zbliżył. Nie uważam, żeby złoty był specjalnie silny, jest mniej więcej tam, gdzie powinien być. Jeżeli jest tam, gdzie powinien być, to samo przez się wskazuje na brak specjalnych powodów do interwencji _ - powiedział Belka dzisiaj w Radiu PiN.

Dzisiaj za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić na rynku międzybankowym 3,40 zł, euro kosztuje 4,08 zł, a dolar - 3,27 zł. Prezes NBP powiedział, że bardziej prawdopodobne są obniżki stóp procentowych niż podwyżki.

_ - Zmieniła się atmosfera, zmieniło się nastawienie Rady Polityki Pieniężnej. Na pewno nastawienie zmieniło się wobec tego, co było kilka miesięcy temu. Dzisiaj mówimy raczej o perspektywie obniżek, a nie o jakiejś palącej potrzebie podwyżek _ - powiedział.

Zapytany o przewidywania co do dynamiki PKB w drugim kwartale tego roku, powiedział: _ Instytut Ekonomiczny NBP przewiduje, że będzie to około 2,9 proc., mówię około 2,9, czyli lekko poniżej 3 proc. __ - Dzisiaj nie jest normalny czas, nasze główne rynki eksportowe znajdują się w stagnacji, inwestorzy bombardowani są złymi informacjami. Gospodarka nie może nie hamować _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/m212545.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/chiny;obnizaja;stopy;procentowe;gospodarka;spowalnia,115,0,1101171.html) Chcą rozruszać gospodarkę. Obniżają stopy Chiński bank centralny obniżył najważniejsze stopy procentowe. To pierwsza taka obniżka od czterech lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/m95644.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/posiedzenie;rpp;stopy;procentowe;zostana;podniesione,159,0,1080991.html) Nie trzeba podnosić stóp procentowych, ale... Pierwszy raz od dłuższego czasu nie wiadomo, jak zachowają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/m101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stopy;procentowe;do;zmiany;jeszcze;nie;teraz,158,0,1061278.html) RPP zmieni stopy procentowe? Dziś decyzja Członkowie Rady od wczoraj dyskutują o sytuacji polskiej gospodarki, a dziś po południu dowiemy się jaka będzie decyzja w sprawie wysokości stóp.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)