Notowania

świat
13.03.2017 09:30

Strajk na lotniskach w Berlinie. Odwołano blisko 650 lotów

Strajk rozpoczął się o godz. 4 w poniedziałek i ma zakończyć się o godz. 5 we wtorek. Uczestniczy w nim 2 tys. pracowników zatrudnionych m.in. przy rozładunku bagaży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)

Z powodu rozpoczętego w poniedziałek rano strajku personelu naziemnego na lotniskach Tegel i Schoenefeld w Berlinie odwołanych zostało blisko 650 lotów. Akcja protestacyjna, do której wezwał związek zawodowy branży usługowej Verdi, potrwa do wtorku rano.

Strajk rozpoczął się o godz. 4 w poniedziałek i ma zakończyć się o godz. 5 we wtorek. Uczestniczy w nim 2 tys. pracowników zatrudnionych m.in. przy rozładunku bagaży.

Liczba anulowanych lotów może się jeszcze powiększyć.

Związkowcy domagają się podwyżki płac o jedno euro - do 12 euro za godzinę.

Rzecznik związku Verdi Andreas Splanemann powiedział wcześniej agencji dpa, że pracodawcy nie złożyli związkowcom żadnej nowej oferty. "Dlatego strajk jest koniecznością" - zaznaczył związkowiec.

Poprzedni strajk trwał od piątku rano do soboty rano. Na obu lotniskach odwołano wówczas ponad 670 lotów. Dzień strajku kosztuje port i przewoźników 25 mln euro.

W przeprowadzonym tydzień temu głosowaniu za strajkiem opowiedziało się 98,6 proc. pracowników. Firmy zajmujące się odprawą pasażerów i bagażu zostały w 2008 roku sprywatyzowane, co spowodowało pogorszenie warunków płacowych zatrudnionych.

Tagi: świat, niemcy, lotnictwo, strajk, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2017

FolksdojczNiemozliwe !! Nie u mojej cioci.

13-03-2017

/?/A ci z Komisji Europejskiej nic nie widzą ,że źle się dzieje za płotem ?

Rozwiń komentarze (2)