Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk kolejarzy we Francji. To jeszcze nie koniec

0
Podziel się

Akcja protestacyjna trwa już od tygodnia.

Strajk kolejarzy we Francji. To jeszcze nie koniec
(CHAUVEAU NICOLAS/SIPA/East News)
bCYKQkrV

Francuscy kolejarze przedłużyli strajk o kolejny dzień. Akcja protestacyjna trwa od tygodnia. W niektórych rejonach kraju dochodziło do aktów agresji.

W Lyonie około 300 osób wtargnęło do siedziby lokalnej telewizji, żądając aby przed kamerami odczytano ich odezwę. W stolicy na Placu Inwalidów odbyła się manifestacja strajkujących. Użyto rac z gazem łzawiącym. Na dworcu Montparnasse protestujący zablokowali tory, paraliżując na jakiś czas ruch pociągów podmiejskich. Podobnie było w Nimes na południu kraju. Z kolei na północy w Lille grupa związkowców wtargnęła do budynku merostwa.

Strajkujący, to jest około 14 procent pracowników przedsiębiorstwa, obawiają się wprowadzanej przez rząd reformy, gdyż widzą w niej etap na drodze do prywatyzacji kolei. Jeden z przywódców związkowych mówi, że chociaż wszyscy, włącznie z mediami i rządem twierdzą, iż strajk wygasa, to z drugiej strony kursuje coraz mniej pociągów. To ma być dowodem na to, że akcja protestacyjna jest kontynuowana.

bCYKQkrX

Protestujący są zrzeszeni w dwóch centralach powiązanych ze skrajną lewicą. W wyniku akcji protestacyjnej cierpią między innymi maturzyści - wielu z nich nie może dojechać na czas na egzaminy.

bCYKQksy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)