Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk może sparaliżować moskiewskie lotniska

0
Podziel się:

Kontrolerzy lotów w stolicy Rosji zapowiadają strajk. Jak informuje dziennik Izwiestia - chodzi o zaległości w wypłacie wynagrodzeń.

Strajk może sparaliżować moskiewskie lotniska
(Terry Wha/CC BY 2.0/Flickr)

Jak wyliczyli rosyjscy dziennikarze porty lotnicze zalegają z wypłatami na kwotę 178 milionów rubli, to jest około 18 milionów złotych.

Do strajku kontrolerów zamierzają przyłączyć się wszyscy pracownicy służb technicznych, łącznie ponad trzy tysiące osób. Wystarczy, ze ogłosimy strajk włoski i będziemy skrupulatnie przestrzegać kodeksu pracy - ostrzegają kontrolerzy lotów.

Tłumaczą, że zgodnie z przepisami mogą jednocześnie prowadzić na lotnisko nie więcej, jak sześć samolotów. Tymczasem w godzinach szczytu muszą dbać o bezpieczne lądowanie od piętnastu do osiemnastu maszyn jednocześnie. W takim przypadku maja prawo odmówić wykonywania obowiązków. Jeśli personel techniczny moskiewskich lotnisk zastrajkuje, stolicy grozi komunikacyjny paraliż.

Czytaj więcej w Money.pl
Z tych lotnisk dziś nie polecisz. Wielkie strajki Na niemieckich lotniskach znowu utrudnienia dla pasażerów. Tym razem nie z powodu ataku zimy, ale strajków.
Rozszerzają strajk. Stąd nie wylecisz Rano stewardzi i stewardesy strajkowali we Frankfurcie nad Menem i w Berlinie, o godz.13 strajk rozpoczął się w Monachium.
Przez strajk odwołali 30 tys. operacji i badań Protest ogłosił związek zawodowy pracowników służby zdrowia, do którego należy 115 tysięcy lekarzy i 20 tysięcy pracowników administracji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)