Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chile
10.04.2013 06:44

Strajk ostrzegawczy w kopalniach miedzi w Chile

Związki zawodowe oceniają, że pracę porzuciło około 45 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)

Strajk ostrzegawczy górników sparaliżował wczoraj w Chile wydobycie rud miedzi w tym kraju. Związki zawodowe oceniają, że pracę porzuciło tego dnia około 45 tys. osób.

Strajkujący domagają się wyższych świadczeń emerytalnych, poprawy bezpieczeństwa pracy, a także upaństwowienia prywatnych kopalni miedzi i litu.

Państwowe przedsiębiorstwo Codelco - największy producent miedzi na świecie - oszacowało straty spowodowane wtorkowym strajkiem na około 35 mln dolarów

Prezydent Chile Sebastian Pinera potępił strajk, ostrzegając, że _ bardzo trudno jest rozwijać kraj i bardzo łatwo go zniszczyć _.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwolnili spod ziemi 33 górników. To już 2 lata
Ceny miedzi spadają po najmocniejszym wzroście od 3 miesięcy Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po najmocniejszym wzroście od 3 miesięcy we wtorek - podają maklerzy.
Ceny miedzi w Londynie blisko 8-miesięcznych minimów Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są blisko najniższych poziomów od 8 miesięcy. To wynik obaw, że spowalnia wzrost gospodarczy w Chinach, które zużywają tego metalu najwięcej na świecie.
Tagi: chile, sebastian pinera, strajk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz