Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk producentów kawy w Kolumbii

0
Podziel się:

- Strajk jest nie tylko niewłaściwy, ale bezużyteczny i wręcz niesprawiedliwy - powiedział Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos.

Strajk producentów kawy w Kolumbii
(Fernando Rebelo/CC BY-SA 3.0/wikimedia)
bEDaHnIR

W Kolumbii producenci kawy zorganizowali strajk, a w wielu regionach kraju marsze protestacyjne by zademonstrować przeciwko spadkowi swych dochodów. Producenci żądają od władz podwyżek cen kawy oraz pomocy dla sektora, w tym zahamowania importu.

- _ Nasz pokojowy marsz będzie trwał cały dzień, dopóki nie zostaniemy usłyszani _ - powiedział dziennikarzom Oscar Gutierrez, rzecznik Ruchu na rzecz Obrony i Godności Producentów Kawy.

Od wczoraj trwają w dziesięciu z 32 prowincji Kolumbii wiece, podczas których protestują tysiące producentów.

bEDaHnIT

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos zaapelował do producentów o dialog. - _ Strajk jest nie tylko niewłaściwy, ale bezużyteczny i wręcz niesprawiedliwy _ - powiedział, przypominając o pomocy już udzielonej przez jego rząd. Przyznał zarazem, że sektor przeżywa _ trudności _.

Od kilku lat Kolumbia odczuwa spadek produkcji kawy, swego firmowego produktu, jak i obniżkę światowych cen kawy. Po ropie naftowej i węglu kawa jest trzecim kolumbijskim towarem eksportowym.

Ostatnie wysokie zbiory kawy Kolumbia odnotowała w 2007 roku - wyniosły wówczas 12,6 mln worków 60-kilogramowych. W 2012 roku produkcja wyniosła już 7,7 mln worków. Powodem spadku produkcji są m.in. ulewne deszcze, powtarzające się przez trzy lata, niekorzystne dla upraw.

Czytaj więcej w Money.pl
Sytuacja najlepsza od 30 lat. Ten kraj planuje... Kolumbia chce się otworzyć na inwestorów, oferując jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek Ameryki Łacińskiej oraz najlepszą od 30 lat sytuację pod względem bezpieczeństwa.
W ataku armii zginęło 20 osób. Co z pokojem? Zabici to członkowie Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC). Zginęli na południowym zachodzie kraju.
Najgroźniejszy boss narkotykowy ujęty W Wenezueli aresztowano ostatniego z wielkich kolumbijskich bossów narkotykowych Daniela Barrerę, znanego pod pseudonimem El Loco.
bEDaHnJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)