Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajki w Grecji. Protestują przeciw oszczędnościom

0
Podziel się:

Wstrzymano ruch kolejowy, nie działa komunikacja miejska w Atenach. Strajkują też pracownicy ministerstw i kilku banków.

Strajki w Grecji. Protestują przeciw oszczędnościom
(PAP/EPA)

Greckie związki zawodowe zorganizowały w państwowych przedsiębiorstwach przerwy w pracy i strajki przeciwko planowanym przez rząd oszczędnościom. Jak podały greckie media wstrzymano ruch kolejowy, nie działa też transport miejski w Atenach.

Strajkują m.in. pracownicy ministerstw, państwowej firmy telekomunikacyjnej i loterii oraz niektórych banków. W szpitalach przyjmowane są wyłączenia nagłe przypadki.

Jak pisze agencja dpa, na razie strajk nie wpływa na branżę turystyczną. Powołując się na greckie media niemiecka agencja pisze też, że promy i samoloty kursują normalnie.

Greckie związki zawodowe sprzeciwiają się planowanym prywatyzacjom rządu premiera Jeorjosa Papandreu. Nowy program oszczędnościowy rządu przewiduje, że do roku 2015, dzięki sprzedaży nieruchomości i prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw, do budżetu wpłynie 50 mld euro. Strajki zapowiedziane są również na 15 czerwca.

Zobacz także: ZOBACZ FILM Z MAJOWYCH PROTESTÓW PRZED GRECKIM PARLAMENTEM (ang, pressTVglobalnews)

Dzisiaj grecki rząd ma zatwierdzić nowy plan oszczędnościowy, który jest warunkiem otrzymania kolejnej transzy pomocy z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej. Całkowita pomoc z MFW i UE opiewa na 110 mld euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t140157.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecy;nie;ufaja;wladzy;chca;rzadow;silnej;reki,234,0,840938.html) Grecy nie ufają władzy, chcą rządów silnej ręki Ponad połowa obywateli kraju byłaby skłonna zaakceptować kontrolę ekonomiczną nad państwem, sprawowaną z zewnątrz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t139985.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecy;zdecyduja;czy;beda;oszczedzac,148,0,838036.html) Grecy zdecydują, czy będą oszczędzać Grecja usiłuje spełnić warunki, jakimi Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy obwarowały przyznany jej pakiet ratunkowy wart 110 miliardów euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t139584.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bruksela;chce;ostrych;ciec;w;grecji;nie;ma;zgody,102,0,831334.html) Bruksela chce ostrych cięć. W Grecji nie ma zgody Lider greckiej opozycji odrzuca apele Unii Europejskiej o ponadpartyjne porozumienie w sprawie drastycznych oszczędności.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)