Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strzelanina pod Kapitolem w Waszyngtonie

0
Podziel się:

Waszyngtońska policja potwierdziła śmierć kobiety, za którą wszczęto pościg.

Strzelanina pod Kapitolem w Waszyngtonie
(PAP/EPA)
bETFqjTp

1/7

fot: PAP/EPA
Pod Kapitolem doszło do strzelaniny. Policja otworzyła ogień w kierunku samochodu, który usiłował sforsować bariery policyjne. Kobieta, która prowadziła auto, nie żyje. O zajściu został poinformowany Barack Obama.

Aktualizacja 22:02

Jak donosi CNN, w aucie najprawdopodobniej znajdowało się również dziecko, któremu nic się nie stało. Kobieta zginęła po wymianie ognia z funkcjonariuszami. Wśród rannych jest jeden policjant.

bETFqjTr

Izba Reprezentantów i Senat obradowały, kiedy usłyszano strzały. Kongresmani opuścili sale obrad. Zaraz po strzelaninie funkcjonariusze weszli do budynków rządowych. Apelowali o niewychodzenie na ulicę, niezbliżania się do drzwi zewnętrznych i okien. Analogiczną procedurę zastosowano w Białym Domu. Wkrótce wezwanie to jednak odwołano.

Jak podała agencja Reutera, policja informowała również o strzałach na Drugiej Ulicy i Alei Konstytucji. Wciąż nie wiadomo jednak dokładnie, skąd strzelano. W doniesieniach mediów przewijają się dwie hipotezy: najprawdopodobniej strzały padły z okolic Rayburn Office Building lub Hart Senate Office Building.

Senator Bob Casey powiedział dziennikarzom, że przechodził właśnie przez ulicę, udając się do jednego z pomieszczeń Senatu, kiedy zobaczył policjantów jadących z dużą prędkością na motocyklach po Constitution Avenue. Kilka sekund później rozległo się kilka strzałów. Na miejscu natychmiast pojawili się agenci FBI.

Czytaj więcej w Money.pl

bETFqjTx
bETFqjTS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)