Notowania

10 lat
14.06.2011 06:03

Suski: Czas naszych rządów był najlepszy w historii Polski

Wszyscy, którzy podważali przywództwo Jarosława Kaczyńskiego już są poza PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Money.pl: 10. rocznica powstania PiS minęła bez hucznej fety. Czyżby nie było czego świętować?

*Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości: *Wręcz przeciwnie. Jesteśmy zdecydowanie silniejsi niż 10 lat temu. Pamiętam, jak trzydzieści kilka osób podpisywało deklaracje utworzenia _ Prawa i Sprawiedliwości _. Później w wyborach zdobyliśmy 44 mandaty. Byliśmy partią na początku swojej drogi, a zdobyliśmy ponad 9 procent poparcia.

Dzisiaj jesteśmy już partią o ugruntowanej pozycji, która rządziła Polską i ma wielkie szanse na powrót do tej władzy. Przez te 10 lat zrobiliśmy ogromny postęp. PiS stał się silnym filarem polskiej demokracji.

To uważa Pan za największy sukces PiS?

Przede wszystkim wielkim sukcesem jest stworzenie programu dla Polski. Jest to w zasadzie jedyny, kompletny program, stworzony przez partię polityczną. Platforma nie ma praktycznie żadnego programu. Pokazali tylko kilka kartek.

Oprócz tego mamy też nową koncepcję funkcjonowania państwa i zerwania z tą nieudolna polityką, którą partie prowadzą przez prawie 20 lat. Chcemy zerwać z tym zgniłym kompromisem, do którego doszli politycy w czasie okrągłego stołu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;pis;nie;poruszy;mlodych;a;po;nie;przeskoczy;barcelony,135,0,849799.html) Zwoliński: PiS nie poruszy młodych, a PO nie przeskoczy Barcelony
Wielkim sukcesem jest też czas dwuletnich rządów PiS. To był najlepszy okres w historii Polski. Przez ostatnie ponad 40 lat nie było: takiego wzrostu gospodarczego, poprawy zarobków i wzrostu liczby miejsc pracy.

Te dwa lata naszych rządów są doskonałą wizytówką PiS. Liczymy na to, że Polacy porównując nasze rządy i ich efekty z rządami PO, postawią właśnie na nas w wyborach.

To może przyjrzyjmy się bliżej tej _ wizytówce PiS _. Dwa lata, dwóch premierów, do tego koalicja z Samoobroną i LPR która skończyła się wcześniejszymi wyborami i przegraną PiS. W międzyczasie: zatrzymanie doktora G. i samobójstwo Barbary Blidy, co stało się głównym symbolem Waszych rządów. Wpadki dyplomatyczne i wizerunkowe. Można by wymieniać długo sprawy, które trudno uznać za sukcesy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/wawryszuk;co;laczy;kaczynskiego;i;wokaliste;queen,42,0,850218.html) Wawryszuk: Co łączy Kaczyńskiego i wokalistę Queen?
Absolutnie nie były to błędy, a wielkie sukcesy PiS. Zdobyliśmy wtedy w wyborach tyle mandatów, że nie byliśmy w stanie rządzić samodzielnie. Żeby zrealizować wszystkie dobre rzeczy dla Polski i Polaków, musieliśmy zawrzeć koalicję. Jedyną możliwą była ta z Samoobroną i LPR. Przypomnę, że PO odrzuciła propozycję koalicji.

Trudno więc zarzucać PiS, że koalicjanci byli nieudolni czy to, że mieli liczne wady. Mogę odpowiadać tylko za PiS a nie za inne partie. Niech wstydzą się te ugrupowania, które mają coś na sumieniu. PiS nic na sumieniu nie ma.

PiS jest, według Pana, tak doskonały ale wybory przegrywacie, jedne po drugich. Jakoś większość Polaków nie widzi tej doskonałości.

*[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t141803.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/efektowne;urodziny;platformy;obywatelskiej;tusk;idzcie;i;zwyciezajcie;,99,0,849251.html) Efektowne urodziny Platformy Obywatelskiej. Tusk: Idźcie i zwyciężajcie. *To są wybory i przegrane i wygrane. W wyborach samorządowych w jednych miejscach wygrał PiS, w innych wygrało SLD a w innych PO. Zresztą główne wygrane to zwycięstwa komitetów lokalnych, więc nie można tu mówić o przegranej.

Jeśli natomiast chodzi o wybory prezydenckie, to była tylko minimalna różnica między Jarosławem Kaczyńskim a Bronisławem Komorowskim. Przypomnę, że stanął wtedy front jedności narodowej przeciwko jednemu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Do tego nasz kandydat miał szefową kampanii która prowadziła tajne rokowania z obozem przeciwników. Trudno więc było te wybory wygrać.

Jeżeli partia ma drugi wynik, po partii rządzącej, to trudno mówić tutaj o jakimś kryzysie. Chyba, że zakładamy, że kryzysu nie ma tylko ten który wygrywa.

* [ **Na drugiej stronie czytaj o tym, kim dla PiS jest Jarosław Kaczyński ** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/suski;czas;naszych;rzadow;byl;najlepszy;w;historii;polski,172,1,850092.html )

Ale politykę uprawia się po to, żeby wygrywać. Trudno mówić, że sukcesem jest przegrana. Nie można wygrać tylko _ trochę _. Wam chyba też chodzi o to, żeby wygrywać i rządzić?

Nie jest najważniejsze tylko to, by rządzić, bo jeśli rządzi się źle to się szkodzi. Rządy PO są złem dla Polski, więc lepiej żeby oni nie wygrywali.

*PiS pozbierało się już po katastrofy smoleńskiej? To był chyba najtrudniejszy moment w historii partii. *

Polska się nie pozbierała po tej katastrofie. Nie chodzi tylko o PiS. Oczywiście ludzi, którzy zginęli, w strukturach partyjnych zastąpiliśmy, ale ból po tamtych został.

To co wyrabia w tej chwili koalicja rządząca, wyrzucając prokuratorów, którzy próbują dociec prawdy, kłamiąc na ten temat, pokazuje, że osłabiła się siła państwa i praworządność. Cofnęliśmy się jako państwo.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t141803.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sezon;na;polityczne;transfery;to;poczatek;kampanii,44,0,849708.html) Sezon na polityczne transfery. To początek kampanii
PiS równa się Jarosław Kaczyński?

Mamy wyrazistego lidera który ma wizję państwa i jest twórcą tej partii. W dużym stopniu PiS zawdzięcza swoje istnienie i swoją siłę prezesowi.

PiS jest określane przez Waszych przeciwników politycznych jako partia wodzowska. Przywództwo Jarosława Kaczyńskiego, który kieruje partią od 8 lat jest bezdyskusyjne. Nikt nie zdecyduje się konkurować z prezesem?

Jarosław Kaczyński nie jest przecież uzurpatorem. Został wybrany na prezesa przez członków partii w demokratycznych wyborach. Więc tego chcą członkowie PiS.

Wszyscy którzy podważali przywództwo Jarosława Kaczyńskiego już dziś są poza PiS. Zakładali PJN, teraz poszli do PO. Widać więc, że już wcześniej mieli taki zamiary, by podważać pozycję prezesa. Teraz chyba są już tam gdzie ich miejsce.

Jaka i gdzie będzie partia PiS za kolejnych 10 lat?

Mam nadzieję, że będzie w parlamencie, w Radzie Ministrów i w Kancelarii Prezydenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;pis;nie;poruszy;mlodych;a;po;nie;przeskoczy;barcelony,135,0,849799.html) Zwoliński: PiS nie poruszy młodych, a PO nie przeskoczy Barcelony Wyborcza nawalanka między _ towarzystwami _ rozpoczęta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t141850.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;polska;nie;potrzebuje;trampkarzy,117,0,849781.html) Kaczyński: Polska nie potrzebuje trampkarzy Według prezesa PiS, Tusk rzeczywiście księżom się nie kłania, za to kłania się SLD i chodzi na jego pasku. _ Musi wrócić polityka, która zmierza do tego, by Polska była sprawiedliwa _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t141845.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nalecz;o;kaczynskim;polityczna;pedofilia,45,0,849709.html) Nałęcz o Kaczyńskim: Polityczna pedofilia Doradca prezydenta niewybrednie podsumował wystąpienie prezesa PiS: _ Dla mnie to było jakieś polityczne molestowanie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t141829.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;nie;bedzie;mialo;glosnych;urodzin,191,0,849599.html) PiS nie będzie miało głośnych urodzin W poniedziałek mija 10 lat od powstania Prawa i Sprawiedliwości. Zostało utworzone przez braci Kaczyńskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t141792.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;dosyc;szpanu;potrzebna;jest;nowa;wladza,200,0,849352.html) Kaczyński: Dosyć szpanu, potrzebna jest nowa władza Przy dźwiękach _ We will rock you _ zespołu Queen, prezes przekonywał młodych do PiS. _ Trzeba skończyć z gnuśnymi, zgiętymi karkami _.
Tagi: 10 lat, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz