Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Zwolnienia podatkowe dla współpracowników policji i służb. Rząd szykuje zachętę

113
Podziel się:

Koniec z 20-procentowym podatkiem od wynagrodzenia za pomoc policji, fiskusowi i innym państwowym służbom. Rząd chce znieść daninę, by zachęcić Polaków do współpracy.

Od wynagrodzenia za pomoc policji nie trzeba będzie płacić podatku.
Od wynagrodzenia za pomoc policji nie trzeba będzie płacić podatku. (STANISLAW KOWALCZUK)

O szykowanych zmianach w ustawie o podatku dochodowym pisze serwis next.gazeta.pl.

Wolne od podatku mają być wynagrodzenia dla współpracowników policji, Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Żandarmerii Wojskowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zobacz także: Zobacz też: Podatki w ostrzejszej wersji

Jak wynika z uzasadnienia do projektu, za pomoc polskim służbom dostaje się od 12 do 1000 złotych. Likwidacja opodatkowania ma sprawić, że większa część tej kwoty trafi do kieszeni tych, którzy zdecydują się na współpracę.

Dzięki temu zaś - być może - więcej osób będzie chciało pomóc polskim organom.

podatki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(113)
Olo
6 lat temu
To akurat dobrze. Utrudni dekonspiracje agentury. Dzis taki kapus idzie z pitem do do ksiegowego i urzedu skarbowego. Z załozenia agentura ma sluzyć zwalczaniu najciezszych przestepstw kryminalnych.
Daniel
6 lat temu
Hmmmm. Byłym SB zabrali kasę, teraz robią sobie nowe SB. Jeszcze trochę i człowiek będzie się bał z domu wychodzić...
no_co
6 lat temu
No to niech się wezmą najpierw za prywatne kancelarie adwokackie, które tak skutecznie walczą z fiskusem o zwolnienia z podatków dla złodziei i oszustów.
Bis PRL
6 lat temu
Dobrze Wam tak teraz macie prawdziwe oblicze PiS, państwo katolicko-policyjne, pan prezydent złożył nam życzenia na Nowy rok i mówił coś o "kontrolowanej demonracji", no to teraz już wiemy o co chodzi.
go:/
6 lat temu
To co robi CBŚP, ABW, etc ? Bąki zbijają? Łatwo jest brać kasę nic nie robiąc (albo robić coś czego nikt nie potrzebuje) - będę siedział w domu patrzył w gnat i płaćcie mi Na coś takiego spokojnie się piszę Świetna robota
...
Następna strona