Notowania

Szansa dla warszawskich użytkowników wieczystych: PiS może zablokowac uchwałę o zmniejszeniu bonifikat

Prawo i Sprawiedliwość może zablokować wczorajszą kontrowersyjną decyzję Rady Warszawy o zmniejszeniu bonifikaty na to przekształcenie z 98 do 60 procent. W ten sposób zablokuje decyzję radnych PO i Nowoczesnej o obniżce bonifikaty, którą rząd nazywa oszukaniem warszawiaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KASIA ZAREMBA)
Artur Soboń powiedział, że na miejscu wojewody wstrzymywałby się z publikacją uchwały

Nominowany przez rząd wojewoda mazowiecki może zwlekać z opublikowaniem w dzienniku wojewódzkim tej kontrowersyjnej uchwały rady miasta – informuje RMF FM.

- Na konferencji wprost zasugerował to wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Gdybym ja był wojewodą, na pewno nie spieszyłbym się z publikacją tej ustawy w dzienniku urzędowym. Trzeba ją naprawdę dokładnie sprawdzić - mówił Soboń.

Jeżeli się na to zdecyduje, to od 1 stycznia warszawiacy będą mogli przekształcić prawo użytkowania wieczystego z uchwaloną w poprzedniej kadencji 98-procentową bonifikatą.

Do budżetu miasta nie trafi w takim wariancie około 1,7 mld zł.

Zniesienie wieczystego użytkowania może zapchać sądy

Przypomnijmy, że projekt uchwały ws. obniżenia bonifikaty wniósł na czwartkową sesję rady miasta wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński. Została ona przegłosowana przez Radę Warszawy. W głosowaniu uchwałę poparło 38 radnych, 19 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Projekt przewiduje, że bonifikata wynosi 60 proc., gdy opłata jednorazowa za przekształcenie zostanie wniesiona w roku, w którym nastąpiło przekształcenie. Jeśli opłata, zostanie wniesiona w drugim roku, to bonifikata wyniesie 50 proc., w trzecim - 40 proc., w czwartym 30 proc., w piąty20 proc., a jeśli w szóstym roku to bonifikata wyniesie 10 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: użytkowanie wieczyste, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

sssaaaGłupie warszawiaki jeszcze wam Czaskowski bokiem wyjdzie

14-12-2018

JassmA niech mają to, na co zasługują, tak głosowali. PiS byłby głupi, jakby teraz miał pomagać Warszafce.

14-12-2018

PlaAle Warszawiacy sami to wybrali niech ponoszą tego koszty dosyć kasy na Warszawę są inne miasta którym trzeba dać kasę

Rozwiń komentarze (469)