Notowania

biznes
17-06-2018 (09:02)

Szef Carrefoura rezygnuje z gigantycznej nagrody. Miał dostać równowartość 17 mln zł

Georges Plassat, były prezes sieci Carrefour, nie weźmie wielomilionowej odprawy. Zarówno media, jak i politycy krytykowali wcześniej Plassata, że odchodzi z firmy z milionami, mimo że doprowadził francuskiego giganta do bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Banaszak/REPORTER/EAST NEWS)
4-milionowa nagroda była tylko częścią 13-milionowej odprawy

Georges Plassat, były prezes sieci Carrefour, nie weźmie wielomilionowej nagrody. Zarówno media, jak i politycy krytykowali wcześniej Plassata, że odchodzi z firmy z milionami, mimo że doprowadził francuskiego giganta do bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Firma Carrefour SA zapowiedziała, że były prezes jednak nie dostanie 4 mln euro. Prezes miał dostać bonus w zamian za nieprzechodzenie do konkurencyjnych firm. - Cała sytuacja z nagrodą wywołała ogromne niezrozumienie - podała spółka w oficjalnym komunikacie.

Nagroda miała być tylko częścią odprawy dla byłego szefa Carrefoura, który odszedł z firmy w lipcu 2017 roku. Łącznie miał odejść z 13 milionami euro po 5 latach na stanowisku.

*Carrefour nagrodzony za kampanię z Napoleonem. Zobacz wideo: *

Odprawa wywołała olbrzymie kontrowersje we Francji, nie tylko z powodu jej wysokości. 2017 roku Carrefour zakończył ze stratą w wysokości 531 mln euro.

Przeciw nagrodzie protestował między innymi francuski minister gospodarki Bruno Le Maire. - Wysokość odprawy jest szokująca. Nagrody powinny być dla menedżerów z sukcesami, tymczasem Plassat zostawił firmę w złej kondycji i zmusił następcę do restrukturyzacji i zwolnień - brzmi oświadczenie ministra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: biznes, carrefour, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2018

lew1310Na tym polega liberalna Europa. Ludziom wmawia sie takie bzdury jak ochrona przed konkurencja zeby mozna bylo dzielic sie takimi nagrodami. Nikt chyba … Czytaj całość

17-06-2018

JeeeeJak to nie weźmie? Ma wsiąść i już , musi.!!!!!

17-06-2018

PolkaPołożył firmę i chce go zatrudnić konkurencja? Ciekawe dlaczego?

Rozwiń komentarze (4)