Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
16.09.2011 06:00

Szef Al-Kaidy w Pakistanie zabity przez USA

Al-Szahri został zabity w Waziristanie, na obszarach plemiennych na północnym zachodzie Pakistanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

W ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego zabity został w tym tygodniu szef operacji Al-Kaidy w Pakistanie, pochodzący z Arabii Saudyjskiej Abu Hafs al-Szahri - poinformowali anonimowi przedstawiciele władz USA.

*Na zdj. pakistańskie wojsko *

Według nich Saudyjczyk współpracował też z ruchem pakistańskich talibów Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP) w celu przeprowadzania skoordynowanych zamachów.

Al-Szahri został zabity w Waziristanie, na obszarach plemiennych na północnym zachodzie Pakistanu. Szczegóły dotyczące dokładnego miejsca ataku oraz jego daty nie są znane.

Jednak przedstawiciele władz Pakistanu ogłosili, że w zeszłą niedzielę w ataku amerykańskiego dronu w Waziristanie zginęło co najmniej czterech bojowników.

Północny i Południowy Waziristan to obszary plemienne w znacznej części kontrolowane przez rebeliantów powiązanych z Al-Kaidą i talibami, którzy regularnie przeprowadzają stamtąd ataki na dowodzone przez NATO wojska międzynarodowej koalicji w Afganistanie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t142849.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poluja;na;nowego;przywodce;al;kaidy;tak;jak;na;bin;ladena,91,0,852571.html) Polują na nowego przywódcę Al Kaidy. Tak jak na bin Ladena Przewodniczący Komitetu Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA admirał Mike Mullen zapowiedział, że Stany Zjednoczone zamierzają zlikwidować Ajmana al-Zawahiriego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t139165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;proznia;przywodztwa;w;al-kaidzie,226,0,829154.html) USA: Próżnia przywództwa w Al-Kaidzie Po śmierci Osamy bin Ladena Al-Kaida nie ma odpowiedniego kandydata na jego następcę - ocenia New York Times.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/czujko;merkel;ma;racje;ze;cieszy;sie;ze;smierci;bin;ladena,27,0,824603.html) Czujko: Merkel ma rację, że cieszy się ze śmierci Bin Ladena Rozważania o prawach szefa Al-Kaidy są bezcelowe.
Tagi: terroryzm w pakistanie, al-kaida, dron, usa, terrorysta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz