Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef SLD ma receptę na sukces. Nowe podatki

0
Podziel się:

Leszek Miller przekonuje, że wystarczy sięgnąć po sprawdzone instrumenty. Proponuje opodatkowanie...

Szef SLD ma receptę na sukces. Nowe podatki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeqdFCd

Polskę stać na szybszy rozwój - uważa lider SLD Leszek Miller. Przewodniczący Sojuszu podkreślił na antenie Jedynki, że założenia rządu w kwestii rozwoju PKB na przyszły rok oznaczają w rzeczywistości stagnację.

Zdaniem Millera, nasz kraj jest cały czas na dorobku i musi się gospodarczo rozwijać zdecydowanie szybciej. Polityk Lewicy przekonuje, że wystarczy sięgnąć po sprawdzone instrumenty. Proponuje opodatkowanie transakcji walutowych.

_ - Wartość dziennych transakcji sięga 9 mld dolarów, nakładając podatek w wysokości 0,5 procenta, rocznie państwo zarobiłoby 34 mld złotych - _przekonuje Leszek Miller.

bFeqdFCf

Leszek Miller przypomniał też, że na kontach polskich przedsiębiorców jest około 180 miliardów złotych. Możnaby te pieniadze inwestować w kolejne miejsca pracy czy nowe firmy ale przedsiębiorcy się obowiają o najbliższą przyszłość.

-_ Oni nie znając planów rządu, nie wiedzą czy zatrudniać nowych pracowników czy nie. Czy warto inwestować - _mówi Miller.

W miniony weekend lider Sojuszu zaprezentował program gospodarczy dla Polski. Leszek Miller proponuje między innymi przywrócenie trzeciego progu podatkowego dla najbogatszych czy stworzenie kilku stref ekonomicznych, których rozwój państwo będzie w części dotować.
SLD uważa, że wzrost gospodarczy naszego kraju powinien się utrzymywać na poziomie 3-4 procent PKB.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD ma pomysł jak wydać nieswoje pieniądze Miałyby one wynosić 50 procent kosztów utrzymania dziecka do lat trzech w żłobku lub klubie dziecięcym.
Kwaśniewski walczy z nierównością w szkole Według polityków SLD w Polsce potrzebna jest narodowa dyskusja nt. przyszłości edukacji.
Szef SLD wie, skąd wziąć 34 mld złotych Leszek Miller przekonuje, że taką kwotę do budżetu przyniesie opodatkowanie tych transakcji.
bFeqdFCG
podatki
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)