Notowania

standard & poor's
23.08.2011 06:04

Szef Standard & Poor's rezygnuje ze stanowiska

Agencja Standard & Poor's znalazła się pod lupą Departamentu Sprawiedliwości. Trwa śledztwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes agencji ratingowej Deven Sharma we wrześniu odejdzie ze stanowiska - podały _ Financial Times _ i _ Wall Street Journal _. Według _ FT _ nie ma to związku z toczącym się wobec agencji śledztwem Departamentu Sprawiedliwości.

Według gazet, agencja opublikuje oficjalne oświadczenie w tej sprawie dziś przed otwarciem amerykańskich rynków finansowych.

Sharma odejdzie 12 września, a następnie do końca roku pozostanie na stanowisku konsultanta w spółce-matce, McGraw-Hill Cos. Jego miejsce zajmie Douglas Peterson, obecnie główny dyrektor ds. operacyjnych w Citibank N.A.

Rezygnacja Sharmy ze stanowiska, które zajmował od 2007 roku, nie ma związku ze śledztwem Departamentu Sprawiedliwości - zapewnił _ Financial Times _, powołując się na swoje źródła.

GIEŁDY PIKUJĄ PO OBNIŻENIU RATINGU USA:
Sprawdź aktualne notowania DJI

Resort rozpoczął dochodzenie w sprawie przyznawania przez S&P wysokich ratingów papierom wartościowym opartym na kredytach hipotecznych. Transakcje takimi instrumentami finansowymi, które w rzeczywistości okazały się niezwykle ryzykowne, były bezpośrednią przyczyną światowego kryzysu finansowego na jesieni 2009 roku.

Śledztwo ma na celu zbadanie, czy agencja S&P nie kierowała się w swoich ocenach zakulisowymi sugestiami od banków, które były zainteresowane lukratywnymi zyskami na krótką metę z tych transakcji.

Czytaj więcej o obniżeniu ratingu USA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t85356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/noblista;krytykuje;agencje;standardpoors,221,0,888029.html) S&P nagradzała Lehman Brothers tuż przed... Amerykański ekonomista Paul Krugman nie zostawia suchej nitki na Standard&Poor's.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t154178.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejna;obnizka;ratingu;usa;niewykluczone,61,0,887869.html) Kolejna obniżka ratingu USA? Niewykluczone Taką informację przekazał w amerykańskiej telewizji szef agencji Standard&Poor's John Chambers.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reakcja;na;obnizenie;ratingu;w;usa;wrze,75,0,887627.html) Reakcja na obniżenie ratingu. W USA wrze Wiarygodność kredytową największej światowej gospodarki obniżyła po raz pierwszy w historii agencja Standard & Poor's.
Tagi: standard & poor's, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz