Notowania

Szokujące dane NIK o antybiotykach podawanych kurczakom. Wiemy, skąd wzięły się kluczowe liczby

Polskie kurczaki są faszerowane antybiotykami, jak wynikałoby z raportu NIK. Aleksa ndraPorada z Krajowej Rady Drobiarstwa w "Money. To się liczy" zarzuca Izbie publikację dokumentu bez odpowiedniego komentarza i wyjaśnia, skąd wzięły się dane wykorzystane do jego publikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Katarzyna Porada

Polskie kurczaki są faszerowane antybiotykami, tak można odczytać raportu NIK. Aleksandra Porada z Krajowej Rady Drobiarstwa w programie "Money. To się liczy" zarzuca Izbie publikację dokumentu bez odpowiedniego komentarza. I wyjaśnia, skąd wzięły się dane wykorzystane do jego publikacji.

W ocenie przedstawicielki branży, w raporcie brakuje dokładnej informacji o metodologii. I wyjaśnia, że przepytani hodowcy musieli odpowiedzieć na pytanie, czy w minionych dwóch latach choć raz zastosowali w hodowli antybiotyki. Jak wyjaśniała, każdy hodowca, który może posiadać nawet 20 kurników, a w każdym od 10 do 15 zasiedleń, musiał pozytywnie odpowiedzieć na pytanie NIK, jeśli choć w jednym ze stad pojawiła się choroba i zastosowano antybiotyk.- Niestety w raporcie brakowało komentarza - dodała Porada.

Tagi: hodowla drobiu, drób, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2018

sąsiad fermy drobiuKurczaka z fermy polskiej oprócz chowu wolnowybiegowego- zagrodowego wolnorosnącego najlepiej nie kupować !! To wręcz szkodliwe dla zdrowia ludzi : … Czytaj całość

13-03-2018

abcdidjotkajeżeli coś co z natury rośnie rok, a z pasz ludzkich 6 tygodni można jeść bezpiecznie? Tylko głupki tak robią. To samo świnie. Normalnie świnia za … Czytaj całość

13-03-2018

ZygmuntCzy tak trudno sprawdzić w hutrowniach leków weterynaryjnych -kto kupował i gdzie to poszło?

Rozwiń komentarze (24)

Wybrane dla Ciebie