Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Szokujące dane NIK o antybiotykach podawanych kurczakom. Wiemy, skąd wzięły się kluczowe liczby [WIDEO]

Szokujące dane NIK o antybiotykach podawanych kurczakom. Wiemy, skąd wzięły się kluczowe liczby

 

Polskie kurczaki są faszerowane antybiotykami, tak można odczytać raportu NIK. Aleksandra Porada z Krajowej Rady Drobiarstwa w programie "Money. To się liczy" zarzuca Izbie publikację dokumentu bez odpowiedniego komentarza. I wyjaśnia, skąd wzięły się dane wykorzystane do jego publikacji.

W ocenie przedstawicielki branży, w raporcie brakuje dokładnej informacji o metodologii. I wyjaśnia, że przepytani hodowcy musieli odpowiedzieć na pytanie, czy w minionych dwóch latach choć raz zastosowali w hodowli antybiotyki. Jak wyjaśniała, każdy hodowca, który może posiadać nawet 20 kurników, a w każdym od 10 do 15 zasiedleń, musiał pozytywnie odpowiedzieć na pytanie NIK, jeśli choć w jednym ze stad pojawiła się choroba i zastosowano antybiotyk.- Niestety w raporcie brakowało komentarza - dodała Porada.

nik, drób, porada, antybiotyki, katarzyna porada
Czytaj także
Polecane galerie
JOJO
2018-03-14 15:16
pisałam ostatnio jaką mamy jakość pasz którą muszą hodowcy podawać zwierzętom, bo jeśli nie to nie będzie kontraktów.To już trwa kilkadziesiąt lat ale nikt o tym nie chce mówić głśno.
Jeszce jedna ważna sprawa,, która dotyczy upraw rzepaku ziemniaków, zboża,itd zapanujmy nad tym nie okłamujmy siebie spójrzmy na wartości w składie naszych produktów.
Anka
2018-03-13 09:02
Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, sporo teraz sztucznej żywności. Zdrowe żywienie wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych i odrobiną wiedzy. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Moja siostra za to schudła i poleciła mi z książkę Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii, tam piszą jak działa naprawdę nasz organizm obalają mity. Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Ważny a jest wiedza i konsekwencja. Waga nie wróciła:)
xxx
2018-03-13 08:54
Tylu ministrów, prezesów, ale tylko do brania pieniędzy- gdzie nadzór Państwa? dlaczego nikt nad tym nie panuje? To samo z węglem - tylko karać biednych ludzi co palą tym co przecież kupują legalnie!
weźcie się w końcu do roboty!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (24)