Notowania

Mniej ostrych dyżurów. Resort zdrowia będzie oszczędzał

Liczba szpitali przyjmujących ostre przypadki zostanie zmniejszona. Ministerstwo zdrowia chce, aby placówki naprzemiennie raz działały w trybie podwyższonej gotowości, raz realizowały tylko zabiegi planowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Phalinn Ooi/Flickr)

Ma być taniej. Liczba szpitali przyjmujących ostre przypadki zostanie zmniejszona. Te, które nie będą pełnić ostrego dyżuru, nie będą musiały zatrudniać do ich obsługi większej liczby personelu – pisze ”Super Express”.

- Idea jest taka, żeby dwa sąsiadujące ze sobą szpitale, które się dublują, mogły się zastępować – wyjaśnia na łamach dziennika, Krzysztof Jakubiak, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Według pomysłu resortu, w jeden miałby np. podwyższoną gotowość i przyjmował wszystkich pacjentów, drugi zajmował się planowymi zabiegami. W inne dni byłoby na odwrót.

Pacjentów ta wizja przeraża – pisze ”SE”. To może oznaczać, że pacjenci będą odsyłani między szpitalami. – Wprowadzenie takiego rozwiązania może spowodować opóźnienie dostępu do leczenia – przestrzega na łamach dziennika Adam Sandauer ze Stowarzyszenia Pacjentów Primum non Nocere. – Tam gdzie chodzi o ratowanie życia, nie ma mowy o oszczędnościach. Wszystkie placówki powinny czekać w gotowości na pacjenta np. z podejrzeniem zawału .

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: służba zdrowia, lekarze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2018

FelucjanSzpitale będą działały naprzemiennie, to my musimy teraz chorować naprzemiennie. Zawały proszę tylko w niedziele niehandlowe, wylewy w pierwszą i … Czytaj całość

16-10-2018

myślę, żeJestem ZA!!!Dodatkowo podpowiem, że dla oszczędności raz powinien mieć ostry dyżur szpital w Gdańsku, raz w Szczecinie, raz w Rzeszowie itd.To pozwoli … Czytaj całość

16-10-2018

senior 74 latlikwidacja szkół likwidacja szpitali ........ wiecej na religie i pomniki......................

Rozwiń komentarze (240)