Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szpitale marnują nowoczesny sprzęt

0
Podziel się

Szpitale przeznaczyły w sumie 3,5 miliarda złotych na zakup najnowocześniejszych technologii, które i tak nie mogą służyć pacjentom, bo NFZ nie ma pieniędzy na ich zakontraktowanie.

Szpitale marnują nowoczesny sprzęt
(Elfstrom/iStockphoto)
bDBaudqZ

Samorządy, czyli właściciele szpitali, nie uzgadniają między sobą, gdzie jaka aparatura jest potrzebna i jakie mają szanse na umowę z NFZ-em. Nikt nie kontroluje tego, jak wydawane są pieniądze i co dalej dzieje się ze sprzętem - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Z rozmów z ekspertami, wynika, że problem będzie narastał. Okazuje się bowiem, że starosta o swoich zakupach nie informuje nie tylko NFZ-u, resortu zdrowia, ale nawet sąsiadującego starosty, który zarządza pobliskim szpitalem. Państwo, które na co dzień odgórnie kontroluje dystrybucję funduszy na zdrowie, w żaden sposób nie synchronizuje przepływu pieniędzy między regionami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t86453.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kopacz;ta;ustawa;skroci;kolejki;na;badania,120,0,861304.html) Kopacz: Ta ustawa skróci kolejki na badania Minister zdrowia chce, by jeszcze w tej kadencji do Sejmu trafił projekt ustawy o umiejętnościach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t89632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komercjalizacja;szpitali;beda;zwolnienia,150,0,850326.html) Komercjalizacja szpitali. Będą zwolnienia? Przekształcenie szpitali w spółki na zasadach proponowanych przez rząd doprowadzi - zdaniem OZZL - do pogorszenia warunków pracy personelu medycznego i obniży jakość leczenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t93469.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pol;miliarda;zlotych;na;profilaktyke,140,0,838796.html) Pół miliarda złotych na profilaktykę Pieniądze trafić mają do samorządów, które będą chciały zafundować swoim mieszkańcom badania.
bDBaudrb
bDBaudrC
KOMENTARZE
(0)