Notowania

rynek pracy
03.09.2018 19:58

Szukanie pracy przez Facebooka łatwiejsze. Gigant uruchomił w Polsce specjalną usługę

Na serwisie społecznościowym pojawiły się inteligentne posty, które pokazują oferty pracy. Dzięki nim pracodawcy i szukający pracy mają łatwiej się odnaleźć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Noah Berger)
Usługa jest już dostępna w Polsce

To część ofensywy Facebooka, który jednocześnie uruchomił usługę Facebook Watch. To odpowiedź portalu Zuckerberga na YouTube i serwisy VOD.

Jeśli chodzi o posty z ofertami pracy, to mogą być one, podobnie jak te z fanpejdży, promowane za pieniądze.

- Administratorzy stron firmowych mogą tworzyć ogłoszenia rekrutacyjne, które mogą pojawić się na stronie na Facebooku w zakładce Oferty pracy, w zakładce Marketplace, a także w Aktualnościach. Ogłoszenia mogą zostać wsparte reklamowo, aby dotrzeć do najwłaściwszych kandydatów. Firmy mogą także zarządzać ogłoszeniami, aby prowadzić komunikację z aplikantami, umawiać rozmowy rekrutacyjne, lub wysyłać automatyczne przypomnienia za pośrednictwem Messengera – pisze o swojej ofercie Facebook.

2255 płacy minimalnej w 2019? "Tą gumę można rozciagać, ale gdzieś jest granica"

Podobnie intuicyjne ma być wyszukiwanie ofert przez osoby szukające pracy. W skład rozwiązania wchodzi możliwość przygotowania aplikacji o pracę przez sam serwis, na podstawie informacji publicznych zawartych w naszym profilu. Oczywiście z możliwością modyfikacji przez samych użytkowników.

- Wystarczy wejść w zakładkę Oferty pracy, zdefiniować zakres wyszukiwania – odległość, branżę oraz rodzaj poszukiwanej pracy i zacząć przeglądać oferty. Po wybraniu oferty należy kliknąć przycisk „Zgłoś kandydaturę”, a formularz aplikacyjny zostanie automatycznie wypełniony danymi z profilu na Facebooku – wyjaśnia serwis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek pracy, facebook, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2019

RamonPowinni dołożyć jeszcze na przykład wbudowaną funkcję kreatora takiego jak np. SzybkieCV, wtedy rach ciach można wysyłać CV stworzone z myślą o danej … Czytaj całość

05-08-2019

Malwinaznalazłem ogłoszenie przez fb ogido nie myślałem że to jest takie proste

Rozwiń komentarze (2)