Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szydło dla Money.pl: Wszyscy wiemy, że zielonej wyspy nie ma

Wiceprezes PiS cieszy się z najnowszych danych GUS, ale...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Money.pl: GUS podał rewelacyjne dane z polskiej gospodarki mamy jednak _ zieloną wyspę _.

Beata Szydło, *posłanka i **wiceprezes PiS: *Myślę, że już wszyscy doskonale wiemy, że tej _ wyspy _ nie ma i nie będzie.

*Jak to? Bezrobocie spada - to są przecież dobre informacje. *

Jeżeli spada bezrobocie, to się z tego powodu bardzo cieszę, bo to oznacza, że coraz więcej osób może zarabiać na utrzymanie swojej rodziny. Jednak jego poziom jest ciągle wysoki. Trzeba też wziąć pod uwagę, że mieliśmy teraz okres najbardziej intensywnych prac związanych z inwestycjami przy Euro 2012.

Czytałam już, że około 80 tysięcy ludzi ma stracić pracę po zakończeniu mistrzostw. Ta liczba będzie się więc ciągle zmieniała. To, co przy okazji martwi, to olbrzymi odsetek młodych ludzi bez pracy.

Musi jednak Pani przyznać, że na tle innych nasza gospodarka ciągle trzyma się nieźle.

Tak, i bardzo się z takich danych cieszę, że na tle takich krajów jak Grecja, Włochy oraz Hiszpania dajemy sobie w miarę dobrze radę. Pytanie tylko, czy mamy w tej chwili wystarczający zasób, który pozwoli nam się rozwijać w szybszym tempie.

Musimy robić wszystko, żeby ten dystans, który dzieli nas od najlepiej rozwijających się gospodarek się zmniejszał. Nie możemy zadowalać się wynikami na średnim poziomie, które pozwalają nam zachować tylko, w miarę bezpieczną pozycję.

Spokojnie zaczekajmy, GUS będzie podawał jeszcze różne dane, wtedy będziemy mogli oceniać.

A czemu zawdzięczamy świetne dane sprzedażowe? To aż 7,7 procent.

Trzeba by w tej chwili spojrzeć jeszcze na pozostałe wskaźniki, które się na to złożyły. Warto pamiętać, że mamy Euro, sama organizacja mistrzostw spowodowała, że byliśmy ostatnimi czasy krajem, który intensywnie wydawał środki finansowe na różne inwestycje.

Polskie firmy doskonale z tych możliwości skorzystały. Tu także tylko się cieszyć i trzymać kciuki za przedsiębiorców i Polaków, żeby wszystko dalej szło w dobrym kierunku.

*Wracając do bezrobocia, mimo, że ono spada PiS wezwało dzisiaj rząd do aktywnej walki z bezrobociem. O co chodzi? *

Chcemy żeby Sejm przyjął rezolucję na temat zatrudnienia. Mamy przygotowany projekt uchwały o Narodowym Programie Zatrudnienia, składający się z konkretnych rozwiązań. Te rozwiązania przełożone na ustawy mogłyby zostać przez Sejm przyjęte.

A konkretnie?

To jest program który ma pobudzić aktywność zawodową i zabezpieczyć miejsca pracy dla młodych ludzi, czyli dla tych, którzy w tej chwili kończą studia. Do tego miałby wspierać przedsiębiorców, którzy takie miejsca pracy mogliby utworzyć.

Program miałby także wyrównać szanse rozwojowe dla tych terenów, na których to bezrobocie jest najwyższe. Nam zależy na tym żeby te rozwiązania zachęciły także ludzi pracujących za granicą do powrotu do Polski.

To są propozycję które w dużym stopniu są już wprowadzone w tych krajach, gdzie pracuje najwięcej Polaków, czyli w Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m202271.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie;i;sprzedaz;detaliczna;w;polsce;widoczna;poprawa,2,0,1112578.html) Rewelacyjne dane z polskiej gospodarki Dane Głównego Urzędu Statystycznego zaskakują ekonomistów. Co na to minister Rostowski?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/m211853.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tuskometr;money;pl;premier;wreszcie;wzial;sie;do;roboty,47,0,1104175.html) Tuskometr Money.pl: Premier wreszcie wziął się do roboty Wskaźnik skonstruowany przez Money.pl wystrzelił w górę. Donald Tusk zrealizował już 20 proc. obietnic. Jest się z czego cieszyć?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/m219623.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet;2013;na;posiedzeniu;rzadu;co;czeka;gospodarke,32,0,1102624.html) Co nam zafunduje Rostowski? Dziś rząd majstruje przy budżecie Te dane mogą rozczarować Polaków. Minister finansów ujawni, jak jego zdaniem będzie rozwijać się gospodarka w 2013 roku.
Tagi: dane gus, bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz