Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tajfun na filipinach
11.11.2013 08:48

Tajfun Haiyan dotarł do Wietnamu, ale znacznie osłabł

Władze podały, że w środkowej części kraju ewakuowano 800 tysięcy ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Tajfun Haiyan, który przed kilkoma dniami spustoszył Filipiny, dotarł dzisiaj rano czasu lokalnego do wybrzeża północnego Wietnamu, ale stracił na sile. Nie ma ofiar, a władze zapewniły, że zagraniczni turyści są bezpieczni.

Wietnamskie służby meteorologiczne poinformowały, że wichura znacznie osłabła i nie jest już tak groźna jak wcześniej. Przedstawiciel urzędu turystyki powiedział niemieckiej agencji dpa, że żaden z zagranicznych turystów nie ucierpiał na skutek wichury i żadnemu żywioł nie zagraża.

Władze Wietnamu podały, że zanim Haiyan zmienił kierunek na północny, w środkowej części kraju ewakuowano w bezpieczne miejsca 800 tysięcy ludzi.

W piątek tajfun Haiyan uderzył w Filipiny i spowodował tam tysiące ofiar a także ogromne zniszczenia. Policja mówi nawet o 10 tysiącach zabitych.

Na terenach dotkniętych przez żywioł panuje chaos, szerzą się grabieże, brakuje żywności, wody pitnej, leków i namiotów. - _ Pomoc jest już w drodze, prosimy o cierpliwość _ - zaapelował do mieszkańców rzecznik filipińskiej policji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: tajfun na filipinach, tajfun, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz