Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tak PSL "grilluje" złe emocje w polityce

0
Podziel się:

Lider PSL: Tak możemy odmieniać oblicze tej ziemi. To lepsze od tego co robi Palikot.

Tak PSL "grilluje" złe emocje w polityce
(PAP/Tomasz Gzell)

Z apelem do polityków o powstrzymanie się od złych emocji i ostrych politycznych awantur zwrócił się, podczas pikniku rodzinnego, prezes PSL Waldemar Pawlak. Wszystkie złe emocje grillujemy, tu każdy może się naprawić - przekonywał wicepremier. Przedstawił też pomysł na rozwiązanie problemu zatorów płacowych przy budowie dróg.

Pawlak, otwierając piknik rodzinny w Natolinie koło Grodziska Mazowieckiego, podkreślił, że współpraca wszystkich sił politycznych w kraju jest wciąż możliwa. Jego zdaniem potrzebna jest do tego jedynie dobra wola i chęć zmiany nastawienia wśród liderów partii.

_ - Odpuście sobie na chwilę te ostre polityczne awantury, bo dzisiaj możemy podarować sobie odrobinę uśmiechu i radości _ - apelował Pawlak.

_ - Dzień dzisiejszy to Zesłanie Ducha Świętego, który symbolizuje mądrość i pozwala, że możemy nieustanie odmieniać oblicze tej ziemi, a więc jest to też nadzieja na to, że nawet ci, którzy są sfrustrowani i przepełnieni złością, mogą się w tym dniu naprawić i naprostować _ - przekonywał prezes PSL.

Pawlak proszony był także przez dziennikarzy o komentarz do sobotniego zachowania Janusza Palikota, który zapalił skręta po swoim wystąpieniu przed Sejmem w czasie Marszu Wyzwolenia Konopi.

_ - Chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji, gdzie ludzie w desperacji sięgają po skręta, albo po jeszcze coś innego, dlatego zachęcamy do udziału w spotkaniach rodzinnych, bo jak jest pogodna atmosfera i można się wyluzować, jak można spotkać przyjaciół, to nie potrzeba się tak dopalać jakimiś używkami _ - powiedział Pawlak.

Pawlak podczas pikniku, odbywającego się w pobliżu odcinka D Autostrady A2, zwrócił także uwagę na problem w naliczaniu podatku VAT dla firm budujących autostrady. Jak podkreślił, dopilnowanie, by budowniczowie autostrad otrzymali pieniądze za wykonaną pracę to obowiązek państwa, a zmiana sposobu naliczania VAT ulżyłaby przedsiębiorcom.

Jak tłumaczył, obecnie VAT naliczany jest w chwili wystawienia faktury, a nie w chwili gdy przedsiębiorca otrzymuje zapłatę, co prowadzi do sytuacji, w której biznesmeni muszą płacić podatek, choć nie otrzymali wynagrodzenia za swą pracę.

_ - Obowiązkiem państwa i rządu jest, by ci którzy te drogi budowali i którzy realnie uczestniczyli w procesie budowy, otrzymali swoje pieniądze. Ta prosta zmiana pomogłaby wszystkim przedsiębiorcom, którzy wykonywali roboty, żeby nie byli rujnowani z jednej strony przez niesolidnych wykonawców, a z drugiej strony przez rygorystyczne urzędy skarbowe _ - powiedział wicepremier.

Zdaniem prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, na wdrożeniu jego propozycji skorzystają nie tylko przedsiębiorcy, lecz także fiskus. _ - Nie tylko przedsiębiorcy, ale też urząd skarbowy, by podatek był zapłacony. Będzie to dobra współpraca instytucji publicznych z przedsiębiorcami _ - powiedział Pawlak.

Czytaj więcej w Money.pl
Może upaść nawet 40 procent firm drogowych Pracę może stracić 50 tysięcy pracowników. Wszystko przez błędy...
"Palikot zrzeknie się immunitetu za skręta" Politycy ostro krytykują Janusza Palikota za palenie skręta. Wczoraj podczas wystąpienia na Marszu Wolnych Konopi poseł zapalił jointa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)