Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Taki system ratowałby powodzian. Schetyna: Problem powróci

0
Podziel się:

Od dziś wojewodowie łódzki oraz mazowiecki mają uruchomić komisje szacujące straty po ubiegłotygodniowych nawałnicach.

Taki system ratowałby powodzian. Schetyna: Problem powróci
(Kacper Kida/Dreamstime)

Od dziś wojewodowie: łódzki oraz mazowiecki mają uruchomić komisje szacujące straty po ubiegłotygodniowych nawałnicach w tych województwach. Tymczasem już dwa lata temu ówczesny szef MSWiA, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiadał, że powstanie powszechny system ubezpieczeń od klęsk żywiołowych.

Systemu nie ma do dziś. Grzegorz Schetyna tłumaczy, że prace rozpoczęto. - _ Wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń zastanawialiśmy się, jak zrobić żeby państwo mogło dofinansować te obowiązkowe ubezpieczenia _ - powiedział marszałek dziennikarzom w Sejmie.

- _ Sprawy budżetowe finansowe nie pozwalały, by przeprowadzić taki projekt już dziś, w tej kadencji. Ale on będzie wracał _ - mówi marszałek.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNY:

Zdaniem marszałka, system powinien objąć też ubezpieczenia dla rolników, a nie tylko ubezpieczenia nieruchomości. Dodał, że jest otwarty na dyskusję, jeśli taki projekt pojawiłby się w Sejmie.

- _ Projekt musi być jednak bardzo dobrze skalkulowany. W kampanii wyborczej o taki jednak trudniej _ - wyjaśnia Schetyna.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNY:

Do końca tygodnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma poznać bilans strat ostatnich wichur. W województwie mazowieckim jeszcze nie wszyscy mieszkańcy poszkodowani w nawałnicach mają w domach prąd. Do tej pory z budżetu państwa dla poszkodowanych z województw łódzkiego i mazowieckiego zostały przekazane 2 miliony złotych. pierwsze pieniądze poszkodowanym w najbardziej zniszczonej gminie Białaczów zostały przekazane w sobotę.

MSWIA deklaruje, że od dziś wsparcie do 10 tysięcy złotych na remont uszkodzonych budynków będzie wypłacane w pozostałych gminach. W wyniku nawałnicy, do której doszło w ubiegłym tygodniu, prąd przestał docierać do 4 tysięcy gospodarstw w powiatach: opoczyńskim, radomskim, przysuskim i białobrzeskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t141383.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nie;chca;odszkodowan;za;straty;rolnikow,39,0,848167.html) Nie chcą odszkodowań za straty rolników Hiszpania nie zażąda od Niemiec odszkodowań za błędną informacją o wykryciu EHEC na ogórkach z Andaluzji, ale nie można wykluczyć prywatnych roszczeń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t111858.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wciaz;sa;pieniadze;na;pomoc;dla;powodzian,11,0,746507.html) Wciąż są pieniądze na pomoc dla powodzian Rolnicy mogą starać się nawet o 300 tys. zł na odbudowę gospodarstwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t111582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/760;wnioskow;na;odbudowe;gospodarstw;po;powodzi,186,0,709562.html) 760 wniosków na odbudowę gospodarstw po powodzi Pierwszy nabór zakończył się dziś. Kolejny ma ruszyć 30 listopada.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)