Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Nie boimy się recesji

Choć komercyjny wymiar świąt nie wszystkim się podoba, to właśnie konsumpcja jest motorem wzrostu gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Svlumagraphica/Dreamstime)

*Grudzień to czas, kiedy najszybciej rośnie gospodarka - uważają ekonomiści. Przedświąteczna gorączka zakupów sprawia, że znacznie łatwiej namówić nas na zakupy, również tych rzeczy, które nie są nam potrzebne. *

Analityk ING TFI Paweł Cymcyk podkreśla, że obserwowane w centrach handlowych tłumy kupujących to szansa dla sprzedawców na dobry zarobek, ale również dowód, że Polacy kryzysu się nie boją.

- _ Okres świąteczny, a zwłaszcza okres przedświąteczny, jest najważniejszy dla sektora detalicznego, dla sektora sprzedaży, bo bardzo często w ciągu zaledwie dwóch miesięcy przed świętami i po świętach ci sprzedawcy notują ponad jedną czwartą rocznego obrotu i rocznego przychodu _ - mówi Paweł Cymcyk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA CYMCYKA:

Ekspert dodaje, że choć komercyjny wymiar świąt nie wszystkim się podoba, to jednak współcześnie właśnie konsumpcja jest motorem wzrostu gospodarczego. - _ Konsumpcja i popyt wewnętrzny to w wielu rozwiniętych gospodarkach najsilniejsza część gospodarki, na której opiera się wzrost gospodarczy _- tłumaczy Cymcyk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA CYMCYKA:

Ekonomiści podkreślają, że to duża skłonność Polaków do kupowania była jednym z najważniejszych czynników, które pozwoliły naszej gospodarce przetrwać dotychczasowe uderzenia kryzysu i uniknąć recesji.

Czytaj więcej o świętach w kryzysie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t84160.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;we;wloszech;na;wigilie;pizza,248,0,995064.html) Pizza na Wigilię? Wszystko przez recesję To rezultat wyrzeczeń i oszczędności, o które apeluje rząd w związku z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t87402.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uokik;prezentow;nie;mozna;zwracac,61,0,992829.html) Nie można oddawać prezentów po świętach Przedświąteczne zakupy raczej planujemy, a do promocji podchodzimy ostrożnie, choć ich nie unikamy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/t195496.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/kryzys;strefy;euro;swieta;beda;skromne,84,0,984660.html) Wszyscy tną wydatki, tylko Niemcy szaleją Wszystkie kraje oszczędzają, a Niemczech wydatki wzrosną.
Tagi: święta bożego narodzenia, święta, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz