Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
30.06.2005 09:25

Turcja wbrew Unii chce do Unii

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan potwierdził, że jego kraj ma wolę i zdolności do integracji z Unią Europejską, po negocjacjach, których data otwarcia została potwierdzona przez Komisję Europejską.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jest jasne, że proces negocjacyjny będzie trudny" - powiedział szef rządu tureckiego. "Ale Turcja ma wolę i zdolności, by stawić czoło długiemu procesowi, nie cofając się przed trudnościami" - dodał.

Komisja Europejska ogłosiła, że UE podtrzymuje plan rozpoczęcia 3 października negocjacji członkowskich z Ankarą, podkreślając jednak, że ostateczny wynik tych negocjacji nie jest zagwarantowany.

Tureckie źródło rządowe doceniło fakt, że Unia Europejska, mimo kryzysu, jaki przeżywa, pragnie dotrzymać daty rozpoczęcia negocjacji i uznało to za postęp na drodze do integracji Turcji z UE. "Po ostatnich dyskusjach (w UE) jest to krok naprzód" - powiedziało AFP to źródło, pragnące zachować anonimowość.

Zgodnie z przyjętym planem negocjacyjnym, by wejść do Unii, Ankara będzie musiała spełnić zdecydowanie ostrzejsze warunki niż to było w przypadku państw przyjętych ostatnio do UE.

Tagi: unia europejska, turcja, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz