Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Nikola Bochyńska
|

Uderzenie w Zuckerberga. Elon Musk skasował profile Tesli i SpaceX z Facebooka

21
Podziel się:

Swoje firmowe profile z Facebooka postanowił skasować miliarder, uchodzący za współczesnego, technologicznego wizjonera – Elon Musk.To jego reakcja na sprawę Cambridge Analityca, kiedy na jaw wyszło, że dane 50 milionów użytkowników mogły być bezprawnie wykorzystywane.

Elon Musk jest multimilionerem jest od 23. roku życia, kiedy za ponad 300 mln dol. odsprzedał prawa do oprogramowania Zip2.
Elon Musk jest multimilionerem jest od 23. roku życia, kiedy za ponad 300 mln dol. odsprzedał prawa do oprogramowania Zip2. (TED Conference/Flickr (CC BY-NC 2.0))

Swoje firmowe profile z Facebooka postanowił skasować miliarder - Elon Musk. To jego reakcja na sprawę Cambridge Analityca, kiedy na jaw wyszło, że dane 50 milionów użytkowników mogły zostać bezprawnie wykorzystywane.

Akcja #DeleteFacebook jest echem afery Cambridge Analityca – firma ta prawdopodobnie pozyskiwała i wykorzystywała dane 50 milionów użytkowników portalu Marka Zuckerberga.

Fakt zbierania danych nie spodobał się także Elonowi Muskowi - twórcy Tesli i SpaceX. Usunął on oficjalne strony swoich firm z portalu po tym, jak namawiali go do tego internauci. Wcześniej m.in. napisał na Twitterze: "Czym jest Facebook?" oraz przyznał, że "nie wiedział, że profil firmowy SpaceX istnieje".

Po tym, jak internauci namawiali go do usunięcia kont, kilka minut później po złożeniu obietnicy ich usunięcia, Musk rzeczywiście to zrobił.

Zobacz: * *Afera Cambridge Analytica

Obserwujący kontro miliardera na Twitterze, namawiali go, aby usunął profile Tesli i SpaceX również z Instagrama. Jego właścicielem także jest Facebook.

Biznesman stwierdził, że "Instagram jest prawdopodobnie w porządku... o ile pozostaje niezależny".

Sprawa Cambridge Analytica na razie pozostaje niewyjaśniona - "The Observer" podał, że firma prawdopodobnie pozyskiwała i wykorzystywała dane 50 milionów użytkowników zarejestrowanych na Facebooku w celach komercyjnych.

Na wieść o tym, Mark Zuckerberg przyznał, że "firma popełniła błędy" i odpowiada za dane wszystkich użytkowników. Stwierdził także, że "wciąż jest dużo do zrobienia".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
kacper3
rok temu
ja sakopił się w tobie
kasper3
rok temu
elon miś jest w mcdoneld
kasper3
rok temu
hi alo0n miś
Unknown
5 lata temu
Tylko barany i kobiety mają konta na FB.
Mega Giga
6 lat temu
należałoby także SKASOWAĆ PLATFORMĘ UB-YWATELSKĄ i .NOWOCZESNYCH DŻENDERÓW Lubnauer
...
Następna strona