Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: dywersanci na granicy przejmują kontrolę

0
Podziel się:

Prorosyjscy rebelianci przejęli kontrolę nad przejściem granicznym w miejscowości Dmitrowka w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie.

Ukraina: dywersanci na granicy przejmują kontrolę
(AP/FOTOLINK/East News)

To kolejny przypadek ataku dywersantów na przejście graniczne. Kontrola odcinków granicy ukraińsko-rosyjskiej przez bojowników ma im umożliwić otrzymywanie wsparcia ze strony rosyjskiej. Członkowie ugrupowań dywersyjnych, obejmując kontrolę nad punktami odpraw granicznych, ułatwiają przekraczanie ukraińsko-rosyjskiej granicy bojownikom przybywającym z terytorium Federacji Rosyjskiej. Zezwalają także na przerzucanie na Ukrainę uzbrojenia i amunicji. Transporty te trafiają następnie w ręce rebeliantów.

Władze w Kijowie zdecydowały przed kilkoma dniami o zamknięciu szeregu przejść granicznych z Rosją, by uniemożliwić przerzucanie na Ukrainę wsparcia dla dywersantów. Strona ukraińska twierdzi, że rebelianci zajmujący obecnie posterunki graniczne i prowadzący odprawy współpracują ze służbami granicznymi Rosji. Eksperci są przekonani, że bez uszczelnienia granicy ukraińsko-rosyjskiej pokonanie prorosyjskiej rebelii w Donbasie będzie bardzo trudne.

Czytaj więcej w Money.pl
Ewakuacja na Ukrainie. Powstanie korytarz Poroszenko polecił utworzenie bezpiecznego korytarza dla ludności cywilnej, która chce opuścić strefę operacji antyterrorystycznej.
W Doniecku trwają walki. Strzały na dworcu Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej. Moskwa apeluje do Ukrainy o _ powstrzymanie operacji przeciw własnemu narodowi _.
Putin nakazał wycofać wojska. NATO nie wierzy Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego zauważył, że już po raz trzeci Putin mówi o wycofywaniu sił, ale do tej pory to nie nastąpiło.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)