Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina z UE. Sprawa "zbyt mocno upolityczniona"

0
Podziel się:

Prezydent Białorusi szanuje decyzję Ukrainy o stowarzyszeniu z UE. Aleksander Łukaszenka mówił o tym w Mińsku przyjmując premiera Ukrainy Mykołę Azarowa.

Na zdj. Aleksander Łukaszenka
Na zdj. Aleksander Łukaszenka (RIA Novosti/EAST NEWS)
bECkzwBh

Łukaszenka uważa, że najważniejsze jest, aby umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z Unią Europejską w konsekwencji nie zamknęła dla Kijowa możliwości współpracy z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Według niego sprawa umowy stowarzyszeniowej jest praktycznie faktem dokonanym i została zbyt mocno upolityczniona.

Łukaszenka dodał, że _ Ukraina jako niezależne państwo zdecydowała się na zawarcie porozumienia _ z Unią Europejską i - jak przyznał - to jej prawo, w którym kierunku chce się rozwijać. Zdaniem białoruskiego przywódcy jeśli nawet Ukraina przystąpi do NATO to i tak trzeba będzie poszukiwać dróg współpracy z Kijowem. -_ My jesteśmy po prostu na to skazani z wielu względów _- mówił Łukaszenka.

Jak informuje agencja BiełTA Białoruś uważa Ukrainę za priorytetowego partnera. Wymiana handlowa z Ukrainą osiągnęła w ciągu ośmiu miesięcy tego roku wartość 4,5 mld dolarów, przy dodatnim saldzie dla Białorusi w wysokości 1,7 mld dolarów.

bECkzwBj
Czytaj więcej w Money.pl
Oni chcą wspólnego państwa z Rosją 41 proc. Ukraińców popiera utworzenie wspólnego państwa w składzie Ukraina, Rosja i Białoruś.
"Jesteśmy bardzo wdzięczni Białorusi" Premier Ukrainy Mykoła Azarow wyraził wdzięczność władzom Białorusi za zrównoważone stanowisko w sprawie planów podpisania przez Ukrainę w listopadzie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
Ukraina coraz bliżej UE? Unijny komisarz chce... Unijny komisarz do spraw handlu Karel de Gucht opowiedział się w Kijowie za szybkim wprowadzeniem w życie umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE.
bECkzwBK
KOMENTARZE
(0)