Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraińskie media: umowa z UE wiosną

0
Podziel się

Podczas rozpoczętego wczoraj szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie strony podpiszą jedynie deklarację - pisze Ukraińska Prawda.

Ukraińskie media: umowa z UE wiosną
(PAP/EPA)
bEpMZWqJ

Podczas rozpoczętego wczoraj szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie strony podpiszą jedynie deklarację - pisze, powołując się na własne źródła, gazeta internetowa _ Ukrainska Prawda _.

W deklaracji tej ma się znaleźć stwierdzenie, że umowa stowarzyszeniowa zostanie zawarta na szczycie Ukraina-Unia Europejska, który jest oczekiwany na przełomie lutego i marca - mówią informatorzy gazety.

_ Prócz tego w dokumencie (deklaracji) mówi się o procedurach regulowania konfliktów gospodarczych z Rosją. Tekst nie przewiduje udziału strony rosyjskiej w tych negocjacjach _ - czytamy.

bEpMZWqL

Ukraina miała podpisać umowę stowarzyszeniową na szczycie w Wilnie, jednak w ubiegłym tygodniu jej rząd ogłosił, że zawiesza przygotowania do tego aktu. Kijów wyjaśnił, że UE nie zaoferowała mu pomocy finansowej, która pokryłaby koszty pogorszenia relacji handlowych z Moskwą.

Według prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza umowa z UE podpisana na tym etapie przyniosłaby jego państwu zbyt wiele problemów. _ Zauważyliśmy, że możemy spodziewać się problemów. Nie zmieniamy kursu, ale chcemy, żeby liczono się z naszymi interesami _ - powiedział w środę.

Janukowycz nalega, by rozbieżności między interesami Ukrainy, Rosji i Unii Europejskiej zostały omówione na spotkaniu trójstronnym. Władze unijne nie podzielają tego pomysłu.

W odpowiedzi na decyzje rządu Ukrainy w Kijowie wybuchły protesty zwolenników integracji europejskiej. Od zeszłego tygodnia zbierają się oni na znanym z czasów pomarańczowej rewolucji Majdanie (placu) Niepodległości, grożąc, że jeśli Janukowycz nie podpisze umowy stowarzyszeniowej, zostanie odsunięty od władzy.

bEpMZWqR

Czytaj więcej w Money.pl

bEpMZWrm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)