Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ułatwienia dla małych i średnich przedsiębiorstw

0
Podziel się:

Rząd przyjął 11 kolejnych projektów ustaw z pakietu "Przede wszystkim przedsiębiorczość". Premier Leszek Miller powiedział, że celem proponowanych zmian jest ułatwienie działania małym i średnim firmom.

Ma to pomóc w ożywieniu gospodarki i zmniejszeniu bezrobocia.
Zmiany dotyczą uproszczenia przepisów, ułatwień podatkowych i nowelizacji przepisów budowlanych, ułatwiającej uzyskanie potrzebnych pozwoleń. Osoby zakładające po raz pierwszy własną firmę mają być przez rok zwolnione z obowiązku płacenia zaliczek na VAT i podatek dochodowy. Rozszerzona ma być możliwość płacenia zryczałtowanego podatku i płacenia kartą podatkową. Zmiany dotyczą też ujednolicenia interpretacji przepisów podatkowych. Wicepremier i minister finansów Marek Belka dodał, że proponowane zmiany sprzyjają przedsiębiorczości, ale mają też przeciwdziałać "szarej strefie".
Zmiany przepisów budowlanych mają na celu uniemożliwienie wstrzymywania budów nieuzasadnionymi protestami. Przewidują też kary dla urzędów za zwokę w podejmowaniu decyzji budowlanych i uproszczenie przepisów, dotyczących uzyskiwania pozwoleń na budowę. Projekty ustaw trafią do Sejmu.
Wcześniej rząd przełożył na przyszły tydzień rozpatrywanie projektu reformy służby zdrowia, przygotowanego przez ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego. chce się przedtem spotkać z przedstawicielami tych środowisk medycznych, których ministerstwo zdrowia nie zaprosiło na wczorajsze konsultacje.

przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)