Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nieoficjalnie - Morawiecki podpisał umowę z Daimlerem

118
Podziel się:

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podpisał umowę z koncernem Daimler AG dotyczącą budowy fabryki w Jaworze potwierdziły PAP źródła zbliżone do rządu.

Nieoficjalnie - Morawiecki podpisał umowę z Daimlerem
(Artur BARBAROWSKI/EAST NEWS)
bFfuwHMB

Według nich informacja ma być ogłoszona w czwartek. Ministerstwo Rozwoju odmówiło komentarza w tej sprawie.

Jako pierwsze informację o podpisaniu umowy podało Radio Zet. Według tej rozgłośni z postanowień umowy wynika, że prace budowlane mają się rozpocząć już w przyszłym roku.

Na początku maja niemiecki koncern Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników w Jaworze pod Wrocławiem i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy. Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

bFfuwHMD

W zeszłym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że negocjacje dot. budowy fabryki silników koncernu Daimler AG w Jaworze są w końcowej fazie. - Trwa uzgadnianie pewnych parametrów i w zawiązku z tym, że atrament jeszcze nie wysechł na podpisanej umowie, to nie mogę powiedzieć, że sprawa jest zamknięta. Negocjacje są jednak w zdecydowanie końcowej fazie - powiedział wówczas Morawiecki.

bFfuwHNe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(118)
jaworzanin
5 lata temu
Jawor jest pod Legnicą raczej.
GIL
5 lata temu
NIEMCY ROBIĄ WIELKI BŁĄD ŻE INWESTUJĄ W POLSCE. DLA BEZPIECZEŃSTWA POWINNI ZAINWESTOWAĆ W CZECHACH LUB SŁOWACJI. W PISO-RYDZKO LANDU NAWET POLACY UCIEKAJĄ.
balasz54
5 lata temu
A wczoraj pisali,że Niemcy do 2030 r. mają zakazać produkcji silników spalinowych. Niech więc budują w Jaworze wielką stadninę koni pociągowych. To będzie sensowne.
bFfuwHNf
karolaks
5 lata temu
Zgwałcona w Polsce demokracja, a tym czasem niemiecki koncern Daimler AG inwestuje w Polsce i nie boi sie zainwestować ok. 500 mln euro i co na to szpece z Po I Nowoczesnej????
Adrian
5 lata temu
Wkoncu pojawil sie rzad ktory dba o interesy Polski i Polakow...po 27 latach!!!!!...Morawiecki to czlowiek ktory zrezygnowal z wielkich pieniedzy by oddac swoja wiedze w celu ratowania kraju...trzymam kciuki!!
...
Następna strona