Notowania

praca
17.09.2018 06:35

Rewolucja w prawie pracy. Zmiany już za dwa miesiące

Zapowiadaną od dawna rewolucję w Kodeksie pracy odczujemy już za dwa miesiące. Niewykluczone, że umowy trzeba będzie zmienić nawet 2 mln pracowników. Eksperci uspokajają jednak, że dużych zwolnień przez zmiany raczej nie będzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL DYJUK/REPORTER)
Zmiany mogą dotknąć nawet 2 miliony osób

Zapowiadaną od dawna rewolucję w Kodeksie pracy odczujemy już za dwa miesiące. Niewykluczone, że trzeba będzie zmienić umowy nawet 2 mln pracowników. Eksperci uspokajają jednak, że dużych zwolnień przez zmiany raczej nie będzie.
Już niebawem odczujemy zmiany w Kodeksie pracy, które weszły w życie na początku 2016 roku - przypomina "Fakt". Chodzi o przepisy mówiące o tym, że pracownik może być zatrudniony najwyżej na trzy umowy na czas określony. Potem, czyli maksymalnie po 33 miesiącach, trzeba będzie zmienić umowę - już na taką na czas nieokreślony.
Czytaj też : Co czwarta kontrolowana firma zatrudniała na czarno. PIP publikuje roczne sprawozdanie
* *Forum Ekonomiczne: Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes Exatel. Zobacz wideo: * *

33 miesiące od momentu wejścia w życie ustawy kończą się właśnie 22 listopada bieżącego roku. Osobom, które dotychczas pracowały na umowy na czas określony, trzeba będzie je zmienić.
Ilu pracowników to dotyczy? "Fakt" szacuje, że może chodzić nawet o 2 miliony osób. Czy jednak zmiana przepisów nie będzie pretekstem dla pracodawców, by umów nie przedłużać i pracowników zwalniać? Cytowani przez dziennik eksperci uspokajają - obecnie sytuacja na rynku pracy jest zbyt dobra, by można się tego spodziewać. - Ale przecież dobra koniunktura nie trwa wiecznie - zaznacza Jeremi Mordasewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

Wyborca2Mieli likwidować śmieciówki i co Pis? Dalej są a prezesi się śmieją bo po kontroli przyszło koncernowi zapłacić uwaga 1 tys zł kary. Co robi PiP … Czytaj całość

17-09-2018

RyszardZlikwidować 6 miesieczne staże pracy ,bo pracodawcy wykorzystują pracowników zatrudniając tylko na staż pracy z przedłużeniem 3 miesiące pracy … Czytaj całość

17-09-2018

skandalZlikwidować te wszystkie agencje Ochrony biorące kasę z PFRON a zatrudniające na śmieciówkach za 1200zł już taniej wyjdzie wam dać te pieniądze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (81)