Notowania

pit 2012
30.04.2013 22:21

Unia Polityki Realnej chce likwidacji PIT-u

Liderzy UPR twierdzą, że ich pomysł różni się od tego, który wczoraj przedstawiły Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

*Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem, a politycy prześcigają się w pomysłach na ułatwienie życia podatnikom. Unia Polityki Realnej chce zlikwidować PIT. *

Liderzy UPR twierdzą, że ich pomysł różni się od tego, który wczoraj przedstawiły Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Obie organizacje postulowały likwidację PIT-u i zastąpienie go podatkiem od funduszu płac.

Podobnie jest z Unią Polityki Realnej, której szef Bartosz Jóźwiak zastrzega, że pomysł jego partii jest lepszy, ponieważ idzie dalej i zakłada wprowadzenie 1-2 procentowego podatku obrotowego, który byłby nałożony także na wielkie zagraniczne koncerny, które zdaniem szefa IPR, unikają dziś płacenia daniny na rzecz państwa.

Zaletą takiego rozwiązania ma być zmniejszenie administracji podatkowej i w konsekwencji wielomilionowe oszczędności. Jak rozwiązania UPR zmieniłyby życie Polaków? Najbardziej odczuwalny byłby brak kontaktu z fiskusem w postaci składania zeznania podatkowego.
Partia zastrzega, że bez ograniczenia wydatków budżetowych nie da się przeprowadzić tej reformy.

Unia Polityki Realnej nie wykluczyła także współpracy z Fundacją Republikańską oraz Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie likwidacji PIT-u. Obie organizacje przedstawiły wczoraj podobne rozwiązanie, którego konsultacje potrwają do września. Wówczas Fundacja i Związek planują rozpocząć zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zmieniającej system podatkowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Podatnicy wolą płacić przez internet - _ Z dużą satysfakcją obserwuję wzrost popularności wśród podatników rozliczania się przez internet _ - powiedział wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz.
Przełomowy wyrok dla firm. W jakiej sprawie? Spór o podatek od polis wykupionych przez pracodawców dla pracowników wyjeżdżających w zagraniczne podróże służbowe, jest jednym z wielu toczących się w Polsce o tzw. nieodpłatne świadczenia. Chodzi o ten sam problem, co udział pracownika w firmowych imprezach integracyjnych.
Podatkowa rewolucja. Chcą zlikwidować PIT _ Pozwoli to zwolnić 90 proc. mocy przerobowych ludzi, którzy w administracji podatkowej zajmują się naliczaniem i weryfikowaniem płatności podatków PIT _.
Tagi: pit 2012, pit, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz