Notowania

UOKiK sprawdza firmy, które sprzedawały obligacje GetBack

Urząd prześwietla zarówno banki i domy maklerskie, które oferowały akcje Get Back, jak i samą spółkę. W toku są trzy postępowania wyjaśniające. Przedstawiciele UOKiK zachęcają do kontaktu osoby, które kupiły obligacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
UOKiK zachęca osoby, który skusiły się na obligacje, do opisania, jak wyglądał proces sprzedaży.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie oferowania sprzedaży obligacji GetBack urząd wszczął pod koniec kwietnia tego roku.

Po doniesieniach medialnych, do UOKiK zaczęły spływać skargi klientów.

Zobacz też: VIII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

- Sprawdzamy w postępowaniach wyjaśniających, w jaki sposób sama spółka, banki i domy maklerskie oferowały konsumentom obligacje korporacyjne GetBack. Klienci, którzy skarżą się do UOKiK, twierdzą, że ten produkt był im przedstawiany jako bezpieczna lokata. O podejmowanych przez nas działaniach poinformowaliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne - mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urzędnicy zachęcają klientów, którzy kupili obligacje, do kontaktu z UOKiK i opisania, jak wyglądała procedura sprzedaży. Na stronie internetowej urzędu dostępny jest specjalny formularz kontaktowy.

- Prosimy o opisanie tego, w jaki sposób nabyli państwo obligacje, kto je państwu sprzedał i w jaki sposób zostali państwo wprowadzeni w błąd - mówi Maciej Czapliński z UOKiK. - Wszystkie te informacje są dla nas bardzo cenne, ponieważ dostarczą nam materiału, który będziemy mogli wykorzystać w toczącym się postępowaniu.

W toku są trzy postępowania wyjaśniające dotyczące: Idea Banku i Polskiego Domu Maklerskiego, Mercurius Financial Advisors oraz samej spółki GetBack.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, uokik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2018

ja wiemDlaczego nikt nie wyjaśnia co będzie z oszukanymi drobnymi akcjonariuszami.Kto im zwróci zainwestowane pieniądze na skutek nieuczciwych rekomendacji … Czytaj całość

31-07-2018

luki co lemingi?

01-08-2018

Uokik zlalal prawoUokik tak prowadzi od 2016 postepowanie w sprawie getback ze teraz jak nalozy kare to zaplaca ja obligatariusze a nie spolka. Urzednicy uokik powinni … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)