Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

UOKiK sprawdza firmy, które sprzedawały obligacje GetBack

5
Podziel się:

Urząd prześwietla zarówno banki i domy maklerskie, które oferowały akcje Get Back, jak i samą spółkę. W toku są trzy postępowania wyjaśniające. Przedstawiciele UOKiK zachęcają do kontaktu osoby, które kupiły obligacje.

UOKiK zachęca osoby, który skusiły się na obligacje, do opisania, jak wyglądał proces sprzedaży.
UOKiK zachęca osoby, który skusiły się na obligacje, do opisania, jak wyglądał proces sprzedaży. (EAST NEWS)

Postępowanie wyjaśniające w sprawie oferowania sprzedaży obligacji GetBack urząd wszczął pod koniec kwietnia tego roku.

Po doniesieniach medialnych, do UOKiK zaczęły spływać skargi klientów.

Zobacz także: Zobacz też: VIII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

- Sprawdzamy w postępowaniach wyjaśniających, w jaki sposób sama spółka, banki i domy maklerskie oferowały konsumentom obligacje korporacyjne GetBack. Klienci, którzy skarżą się do UOKiK, twierdzą, że ten produkt był im przedstawiany jako bezpieczna lokata. O podejmowanych przez nas działaniach poinformowaliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne - mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urzędnicy zachęcają klientów, którzy kupili obligacje, do kontaktu z UOKiK i opisania, jak wyglądała procedura sprzedaży. Na stronie internetowej urzędu dostępny jest specjalny formularz kontaktowy.

- Prosimy o opisanie tego, w jaki sposób nabyli państwo obligacje, kto je państwu sprzedał i w jaki sposób zostali państwo wprowadzeni w błąd - mówi Maciej Czapliński z UOKiK. - Wszystkie te informacje są dla nas bardzo cenne, ponieważ dostarczą nam materiału, który będziemy mogli wykorzystać w toczącym się postępowaniu.

W toku są trzy postępowania wyjaśniające dotyczące: Idea Banku i Polskiego Domu Maklerskiego, Mercurius Financial Advisors oraz samej spółki GetBack.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
ib
5 lata temu
darek m. poleciał z zarządu IB...szkoda, że tak późno...może mniej ludzi zostałoby oszukanych/naciągniętych na różnego rodzaju "inwestycje"... cały ten bank to jedno wielkie bagno...może pomysł na jego powstanie był ciekawy, ale nie z ludźmi czarneckiego...to samo dotyczy śmiesznego banku lions...
Uokik zlalal ...
5 lata temu
Uokik tak prowadzi od 2016 postepowanie w sprawie getback ze teraz jak nalozy kare to zaplaca ja obligatariusze a nie spolka. Urzednicy uokik powinni pojsc do prokuratury za niedoplenienie obowiazkow sluzbowych
luk
5 lata temu
i co lemingi?
hfghhf
5 lata temu
[QUOTE] - Prosimy o opisanie tego, w jaki sposób nabyli państwo obligacje, kto je państwu sprzedał i w jaki sposób zostali państwo wprowadzeni w błąd [/QUOTE] to pytanie czy twierdzenie? jaki błąd ??
ja wiem
5 lata temu
Dlaczego nikt nie wyjaśnia co będzie z oszukanymi drobnymi akcjonariuszami.Kto im zwróci zainwestowane pieniądze na skutek nieuczciwych rekomendacji oraz nieudolnośc lub celowe działanie w złej wierze KNF-u i GPW,które dopuściły akcje GetBack do obrotu giełdowego.