Notowania

ure
03.12.2008 15:13

URE będzie mógł ustalać ceny także dla producentów energii

Umożliwi to rządowy Plan Stabilności i Rozwoju

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

URE będzie mógł ustalać ceny maksymalne także dla producentów energii. Ogłoszony przez rząd Plan Stabilności i Rozwoju pozwoli Urzędowi używać mechanizmu ceny maksymalnej nie tylko wobec sprzedawców energii, ale także jej producentów.

Regulator będzie mógł również, pośrednio, taryfować ceny energii dla odbiorców przemysłowych -poinformował Urząd Regulacji Energetyki.

_ - Będziemy mogli regulować, w sposób pośredni, ceny dla odbiorców przemysłowych energii elektrycznej, czyli w segmencie, który został uwolniony przez URE. Mechanizm ceny maksymalnej pozwoli także na ustalanie jej nie tylko w stosunku do obrotowców i dystrybutorów, ale także w stosunku do producentów _ - powiedziało
źródło.

_ - Będzie to możliwe w sytuacji, gdy konkurencyjność w jednym z segmentów zostanie zachwiana, bądź pojawią się oznaki działań monopolistycznych _ - dodało.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ URE chce zamrozić ceny prądu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ure;chce;zamrozic;ceny;pradu,254,0,405246.html )
* [ Rachunki za prąd urosną o 5 procent? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/o;5;procent;moga;wzrosnac;rachunki;za;prad;w;2009,29,0,405021.html )
* [ URE nie zgodzi się na zbyt wysokie podwyżki cen energii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ure;nie;zgodzi;sie;na;zbyt;wysokie;podwyzki;cen;energii,175,0,385711.html )
Tagi: ure, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz