Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Ursus dostał zielone światło od sądu. Będzie restrukturyzacja

7
Podziel się:

Sąd wydał zgodę Ursusowi na otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wobec spółki. Będzie on realizowany przez najbliższe pięć lat.

Zdaniem wiceprezesa spółki trudności Ursusa są "okresowe"
Zdaniem wiceprezesa spółki trudności Ursusa są "okresowe" (materiały prasowe)

Sąd wydał zgodę Ursusowi na otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wobec spółki. Będzie ono realizowane przez najbliższe pięć lat.

Plan restrukturyzacji zakłada działania, które maja pomóc oddłużyćspółkę. Plan zakłada m.in.: sprzedaż aktywów, zwiększenie przychodów oraz optymalizację kosztów działania i zwiększenie marżowości.

Sąd zaakceptował także, będące częścią przedstawionego planu, propozycje układowe wobec wierzycieli. Ursus chce ich podzielić na cztery grupy, dokonując podziału według skali i rodzaju prowadzonego ze spółką biznesu. Spłata zobowiązań ma się zacząć trzynaście miesięcy od rozpoczęcia wykonywania układu.

Zobacz także: Nino o biznesie - Prezes Ursusa: przyszłość to autobusy wodorowe

- Obecnie borykamy się z okresowymi trudnościami, ale fundamenty naszej działalności są stabilne. Nie zgodzimy się, aby kumulacja niesprzyjających zdarzeń pokrzyżowała dalsze plany działalności spółki. Dlatego, abyśmy mogli szybko przejść do realizacji planu naprawczego i wykorzystania potencjału drzemiącego w podpisanych kontraktach, wybraliśmy przyspieszone postępowanie układowe – komentuje Michał Nidzgorski, wiceprezes zarządu Ursusa.

Przyspieszone postępowanie układowe to jeden z czterech możliwych typów restrukturyzacji. Cechuje je wiele uproszczeń. Mają one ułatwić doprowadzenie do zawarcia układu w jak najszybszym czasie.

- Wierzymy, że rynek zrozumie zasadność podjętej decyzji i będzie nas wspierał, a wierzyciele wykażą się dużą wolą współpracy. Dołożymy wszelkich starań by możliwie szybko przezwyciężyć ten trudny ale przejściowy okres i wrócić do prowadzenia biznesu na normalnych warunkach – podsumowuje Nidzgorski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

przemysł
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Dixi
6 lat temu
Kiedyś robiłem elementy dla Ursusa. Jak nie byli w stanie zapłacić w terminie tylko po pół roku 6 tys zł olałem taka współpracę i nie żałuję
gość
6 lat temu
A więc Ursus zbankrutował. Wierzyciele dostaną pieniądze za 13 miesiecy, i to nie wszyscy, jeżeli dostaną w ogóle. Zarajczyk musi brać teraz sobie ile wlezie jako główny udziałowiec. Akcje Ursusa są już nic nie warte. Ich posiadacze stracili pieniądze.
schab
6 lat temu
to jest ulubiona spolka Mateuszka Klamczuszka. tu bullsh*t i tu bullsh*t
Akcjonariusz
6 lat temu
Tak się robi przekręty na polskiej giełdzie. Dla inwestorów reklamy sponsoring wszędzie gdzie się da, projekty z kosmosu elektryczne samochody autobusy wodór, kontrakty w afryce. A tak naprawdę drukarnia akcji i sprzedaż na każdej bajce o super kontraktach z których są same straty. Bravo dla rodziny Z.
Dark
6 lat temu
Powinni robić wiatraki do farm wiatrowych a nie Autobusy na wodór