Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Janukowycz nie uspokaja manifestantów

0
Podziel się:

Stany Zjednoczone oświadczyły, że zawarte porozumienie między Rosją a Ukrainą nie wystarcza dla uśmierzenia niepokojów.

USA: Janukowycz nie uspokaja manifestantów
(Polaris/East News)

Stany Zjednoczone oświadczyły, że zawarte porozumienie między Rosją a Ukrainą nie wystarcza dla uśmierzenia _ niepokojów _ dziesiątków tysięcy prounijnych manifestantów w Kijowie. Taką opinię wygłosił rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Rzecznik powiedział, że przedstawiciele rządu amerykańskiego nie znają na razie szczegółów porozumienia, na mocy którego Rosja ma kupić ukraińskie obligacje rządowe za 15 mld dolarów.

Według niego takie porozumienie nie jest odpowiedzią na niepokoje ukraińskich demonstrantów, którzy wychodzą na ulice, by protestować przeciwko prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi oskarżanemu o odrzucenie umowy z Unią Europejską i zwrócenie się o pomoc do Moskwy.

Carney powiedział, że USA wciąż apelują do władz w Kijowie, by się przysłuchały głosom Ukraińców i zaangażowały w dialog z opozycją.

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas wtorkowej wizyty w Moskwie prezydenta Janukowycza zapowiedział zakup za 15 mld dolarów obligacji ukraińskich i obniżenie mniej więcej o 1/3 ceny gazu dla Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)