Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
21.12.2009 18:42

USA: Senat klepnął reformę zdrowotną

Barack Obama nazwał to wielkim zwycięstwem na rzecz Amerykanów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*_ Wielkim zwycięstwem na rzecz Amerykanów _ nazwał prezydent Barack Obama przyjęcie przez Senat USA w pierwszym głosowaniu proceduralnym projektu reformy systemu opieki zdrowotnej. *

Obama oznajmił, że Senat _ uniemożliwił blokowanie końcowego głosowania nad reformą systemu opieki zdrowotnej i odniósł dla Amerykanów wielkie zwycięstwo _.

Głosowanie w Senacie w nocy z niedzieli na poniedziałek otwiera drogę do przyjęcia reformy, o którą prezydent USA zabiega. Jej ostateczne uchwalenie mogłoby nastąpić w Wigilię.

Po kilku miesiącach dyskusji między partiami, negocjacji z Białym Domem oraz debat w komisji senatorowie zatwierdzili kompromisowy tekst reformy 60 głosami za, przy 40 przeciw. Głosowanie potwierdziło, że przywódca Demokratów w Senacie Harry Reid dysponuje 60 głosami niezbędnymi do jej uchwalenia.

Reforma ma zapewnić ubezpieczenie medyczne niemal wszystkim Amerykanom, uniemożliwić firmom ubezpieczeniowym odmawianie świadczeń potrzebującym oraz obniżyć koszty usług medycznych.

Biały Dom naciska, aby ustawę uchwalić jak najprędzej, ponieważ w listopadzie przyszłego roku odbędą się wybory do Kongresu i wraz z rozpoczęciem kampanii - która w USA trwa miesiącami - ustawodawcy niechętnie głosują za ustawami ryzykownymi politycznie.

Tagi: obama, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz