Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Spowolnić budowę elektrowni atomowych

0
Podziel się:

Apeluje o to były demokratyczny kandydat na wiceprezydenta, senator Joe Lieberman.

USA: Spowolnić budowę elektrowni atomowych
(mandj98/CC/Flickr)

Były demokratyczny kandydat na wiceprezydenta, senator Joe Lieberman zaapelował, by _ przyhamować _ budowę elektrowni atomowych w USA w następstwie trzęsienia ziemi w Japonii. Spowodowało niebezpieczne uszkodzenia tamtejszych elektrowni nuklearnych.

_ - Nie wiemy jeszcze, dokąd będzie zmierzać rozwój elektrowni nuklearnych w Japonii. Myślę, że w USA nie należy oczywiście przestać budować elektrowni atomowych, ale powinniśmy przyhamować ich budowę do czasu, aż zrozumiemy implikacje tego, co stało się w Japonii _ - powiedział senator w programie telewizji CBS _ Face The Nation _.

W USA działają 104 elektrownie atomowe. Lieberman zwrócił uwagę, że 23 spośród nich zaprojektowano podobnie jak elektrownie w Japonii, które uległy uszkodzeniom w wyniku trzęsienia ziemi. Prezydent Barack Obama poparł w zeszłym roku dalszy rozwój energetyki atomowej w USA, co spotkało się z mocnym poparciem republikańskiej opozycji.

Lieberman także podkreślił, że jest _ wielkim zwolennikiem energii nuklearnej, ponieważ jest to energia nasza, krajowa, i czysta _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t97788.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jordania;ma;nuklearne;ambicje;liczy;na;waszyngton,239,0,640495.html) Jordania ma nuklearne ambicje, liczy na Waszyngton Władze w Ammanie zapewniają, że chodzi tylko o energetykę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t75446.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/elektrownie;atomowe;sa;bezpieczne,168,0,793256.html) Elektrownie atomowe są bezpieczne Fizyk Łukasz Turski dowodzi, że tę tezę udowodniło trzęsienie ziemi w Japonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t75450.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;zbuduje;atomowke;za;1;5;mld;dolarow,57,0,784441.html) Rosja zbuduje atomówkę. Za 1,5 mld dolarów Pierwsza elektrownia atomowa w Bangladeszu będzie miała moc dwóch tysięcy megawatów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)