Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA zamknęły swoją ambasadę w Jemenie

0
Podziel się:

Departament Stanu podkreślił, że zamknięcie ambasady USA w Jemenie to działanie prewencyjne po ostatnich atakach na cudzoziemców w Sanie.

USA zamknęły swoją ambasadę w Jemenie
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/ Elcobbola)
bEEmTSqJ

Ze względów bezpieczeństwa USA tymczasowo zamknęły swoją ambasadę w stolicy Jemenu, Sanie - poinformował wczoraj Departament Stanu, zapewniając, że placówka zostanie otwarta, jak tylko to będzie możliwe.

Departament Stanu podkreślił, że zamknięcie ambasady USA w Jemenie to _ działanie prewencyjne _ po ostatnich atakach na cudzoziemców w Sanie.

W poniedziałek nieznani sprawcy zastrzelili obywatela Francji pracującego jako strażnik w ambasadzie swego kraju w stolicy Jemenu.

bEEmTSqL

W ubiegłym miesiącu niemiecki dyplomata został ranny w czasie próby porwania przez niezidentyfikowanych sprawców niedaleko ambasady RFN. Przypuszcza się, że za tymi atakami stali terroryści z Al-Kaidy.

25-milionowy Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, wciąż nie może odzyskać wewnętrznej stabilności po wieloletnich rządach obalonego w 2011 roku przez społeczną rewoltę dyktatorskiego prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Konsolidację państwa utrudnia działalność Al-Kaidy i ujawniający się na południu separatyzm plemienny.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEmTSrm
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)