Notowania

usa
11.08.2007 09:03

USA: Zwiększono środki bezpieczeństwa

Po sygnale o zagrożeniu bombowym nowojorska policja wprowadziła środki bezpieczeństwa na Manhattanie, na mostach i w tunelach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nowojorska policja wprowadziła zwiększone środki bezpieczeństwa na Manhattanie oraz na mostach i w tunelach. Ma to związek z nie zweryfikowanym jeszcze internetowym doniesieniem, że Al-Kaida może planować detonację w mieście brudnej bomby.

Policja poinformowała w komunikacie, że chodzi o "niesprecyzowane zagrożenie radiologiczne", i zaznaczyła, że środki bezpieczeństwa podjęto tylko prewencyjnie i nie zmienił się poziom pogotowia w mieście.

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zapewnił, że nie ma powodu, by sądzić, iż obecne zagrożenie różni się czymkolwiek od wielu innych, które miasto przeżyło po zamachach z 11 września 2001 r.

Źródło w policji powiedziało agencji Reutera, że władze zareagowały na doniesienia zamieszczone na izraelskiej stronie internetowej www.debka.com, gdzie napisano, że na wszystkich stronach Al-Kaidy zanotowano intensywniejszą wymianę korespondencji, a na jednej z nich zapowiedziano atak "z użyciem ciężarówek z substancjami radioaktywnymi w największym mieście Ameryki i jej centrum finansowym".

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz