Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Utrudnienia na kolei. Po katastrofie ruch wznowiony będzie jutro

0
Podziel się:

Najpierw uruchomiony zostanie jeden tor zapowiada PKP PLK.

Utrudnienia na kolei. Po katastrofie ruch wznowiony będzie jutro
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Ruch na jednym z torów kolejowych na odcinku między Starzynami a Sprową będzie wznowiony jutro wieczorem - poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Dodał, że ruch na drugim torze zostanie wznowiony _ tak szybko, jak to możliwe _.

Jak zaznaczył, diagnoza stanu toru po sobotnim wypadku kolejowym w pobliżu Szczekocin wykazała uszkodzenia, których usunięcie wymagać będzie wydłużenia czasu robót.

- _ Przewidywany termin wznowienia ruchu planowany jest na godziny wieczorne w środę 7 marca 2012 r. Trudno określić, która to będzie godzina. Prace nad wznowieniem ruchu na drugim torze potrwają dłużej - ruch na nim zostanie wznowiony tak szybko, jak to możliwe _ - powiedział rzecznik.

Zderzenie pociągów w Szczekocinach. Przygotowania do usunięcia wraków

  • fot: PAP/Piotr Polak
  • fot: PAP/Grzegorz Michałowski
  • fot: PAP/Grzegorz Michałowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/zderzenie-pociagow-w-szczekocinach-przygotowania-do-usuniecia-wrakow-g411417.html)

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK _ Brzechwa _ z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio _ Jan Matejko _ relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Według dotychczasowych danych, w wypadku zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.

O katastrofie kolejowej pod Szczekocinami czytaj w Money.pl
"Urządzenia sterujące ruchem były sprawne" Zdaniem prezesa PKP PLK komisja badająca katastrofę kolejową musi wyjaśnić, dlaczego nie użyto systemu tzw. radiostopu.
Maszyniści grożą skargą do Brukseli Związkowcy: Firmy działające na kolei kierują się zyskiem, a nie zasadmi bezpieczeństwa. Minister transportu nie zgadza się z zarzutami kolejarzy.
Skierował pociąg na zły tor. Grozi mu więzienie Na przesłuchanie dyżurnego ruchu, któremu prokuratura postawiła zarzuty spowodowania katastrofy pod Szczekocinami, nie zgodzili się psychiatrzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)