Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gigantyczna inwestycja Volkswagena pod Poznaniem. Jej wartość to ponad 400 milionów euro

49
Podziel się:

Koncern rozpoczyna rozbudowę zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku. Hala, w której prace rozpoczną się już w przyszłym roku, zostanie wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Gigantyczna inwestycja Volkswagena pod Poznaniem. Jej wartość to ponad 400 milionów euro
(Volkswagen)

Koncern rozpoczyna rozbudowę zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku. Hala, w której prace rozpoczną się już w przyszłym roku, zostanie wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Budowa rozpoczęła się w czwartek. Ma sprawić, by fabryka Volkswagen Poznań była gotowa na produkcję kolejnych generacji samochodów.

- Bardzo się cieszę, że możemy realizować swoje plany i przygotowywać w ten sposób fabrykę pod nowe wyzwania i oczekiwania rynku – mówił Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań. - Ta rozbudowa podkreśla również znaczenie zakładów Volkswagen Poznań w koncernie Volkswagen. Możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Inwestycja w Antoninku obejmuje budowę nowej hali spawalni z zapleczem logistycznym, która zostanie wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W ramach prac przygotowawczych uporządkowano i zniwelowano 8 hektarów terenu, a dodatkowo nawieziono 60 000 ton ziemi.

- Nowe inwestycje są zawsze wyrazem zaufania Koncernu i podkreśleniem, że na pracownikach Volkswagen Poznań można polegać. Dla mnie, jako przedstawiciela pracowników, jest to przede wszystkim gwarancja stabilnych i dobrych miejsc pracy, co jest szczególnie ważne w okresie dynamicznych zmian na rynku motoryzacyjnym – zaznacza Piotr Olbryś, szef zakładowej Solidarności.

W zakładzie powstanie łącznie około 60 tysięcy metrów kwadratowych nowych powierzchni produkcyjnych i magazynowych.

Pierwsze dostawy części trafią do nowej hali logistycznej w marcu 2019 roku. Każdego dnia przyjeżdżać będzie do niej 140 samochodów ciężarowych, czyli prawie 6 aut na godzinę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań logistycznych ruch samochodów ciężarowych zmniejszy się w porównaniu do stanu obecnego.

inwestycje
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
Paweł
6 lat temu
Ciekawe tylko czy VW za tą ziemię cokolwiek zapłacił?! Poprzednia rozbudowa zakładów VW kilka lat temu była oprotestowana przez mieszkańców! Wtedy VW zaszantażował, że przeniesie produkcje do innego kraju i otrzymał od władz nie tylko zgodę na rozbudowę ale również tereny od gminy za darmo!!! A wszystko tylko dlatego, żeby utrzymać stanowiska pracy! Ciekawe tylko czy ktoś kto uległ szantażowi zadał pytanie VW ile taka przeprowadzka produkcji przyniesie im strat i czy to się im opłaca? Ale to już zapewne inna historia!
Wuja Zenon
6 lat temu
Wiele lat temu zakłady Focke Wulfa w Poznaniu też się prężnie rozwijały ale nalot USAF przerwał ten trend.
ŻYCZĘ ZDROWI...
6 lat temu
To jest po to żeby Polacy nie mogli produkować swoich samochodów bo zawsze powiedzą że macie a zyski wylatują za miedzę przez Niemieckie banki to samo co remontowanie silników samolotowych żeby Polacy nie postawili swoich to się nazywa przyszłościowe myślenie ?????
Daro
6 lat temu
Niemiecki szrot będą montować w Polsce, psuje się ten szajs na potęgę to już nie ten volkswagen i będą mówić że to polskie
maniuś
6 lat temu
Zwróćcie ludzie uwagę na to ,że Niemcy ze swoimi inwestycjami nie przekroczyli nigdy granic II Rzeszy !!
...
Następna strona