Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dżihad
05.07.2014 16:34

W. Brytania: Zamrożono aktywa sprzyjającym dżihadystom

Rząd w Londynie opublikował listę i zamroził aktywa 25 osób i 26 organizacji mających związki z grupami islamistów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Catchpole/CC BY 2.0/Flickr)

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował listę i zamroził aktywa 25 osób i 26 organizacji mających związki z grupami dżihadystów - poinformowały brytyjskie media. Ma to zniechęcić do sprzyjania islamistom.

Na liście znajduje się m.in. trzech muzułmanów z Cardiff i Aberdeen, którzy wystąpili w propagandowym nagraniu wideo radykalnej organizacji Państwo Islamskie, okupującej duże tereny wschodniej Syrii i północno-zachodniego Iraku. Na nagraniu mężczyźni namawiali współwyznawców do aktywnego wsparcia dżihadu.

Czarna lista opublikowana przez rząd w Londynie ma w zamyśle władz przestrzegać muzułmanów urodzonych w Wielkiej Brytanii przed wyjazdem do Syrii i wstępowaniem w szeregi Państwa Islamskiego.

Brytyjskie służby specjalne starają się zapobiec takim wyjazdom, ponieważ osoby zaangażowane w dżihad na Bliskim Wschodzie po powrocie do swego kraju mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Liczbę obywateli brytyjskich i obcokrajowców mających w W. Brytanii pozwolenie na pobyt, którzy uczestniczą w wojnie domowej w Syrii po stronie sprzymierzonego z Al-Kaidą Frontu Al-Nusra lub radykalniejszego od niego Państwa Islamskiego, szacuje się na co najmniej 400.

Czarna lista ma także na celu zapobieżenie finansowaniu dżihadu z terytorium Wielkiej Brytanii i dlatego są na niej organizacje zaangażowane w zbiórkę pieniędzy dla islamistów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: dżihad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz