Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W I kwartale 2002r sytuacja przedsiębiorstw trochę lepsza

0
Podziel się:

Według wstępnych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w I kwartale 2002 r. poprawiły się wyniki finansowe przedsiębiorstw w porównaniu z tym samym okresem ub.r.

Firmy w większym stopniu redukowały koszty z całokształtu działalności niż obniżeniu uległy ich przychody. Wynikało to między innymi z odmiennej ewidencji w tym roku pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych oraz przychodów i kosztów finansowych.

Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów dla ogółu przedsiębiorstw wzrosły więcej niż koszty ich uzyskania, co spowodowało istotny wzrost wyniku finansowego na sprzedaży produktów, towarów i materiałów w większości sekcji (z wyjątkiem budownictwa, górnictwa i kopalnictwa, hoteli i restauracji).” – napisano w raporcie GUS-u.

Do branż w których zanotowano poprawę wyników finansowych brutto i netto oraz podstawowych wskaźników ekonomicznych należą: górnictwo i kopalnictwo, przetwórstwo przemysłowe, zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz i wodę, handel i naprawy, obsługa nieruchomości i firm, a osłabienie - w budownictwie, hotelach i restauracjach, edukacji.

W okresie pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku zyskiem netto mogło pochwalić się ok. 52% ogółu przedsiębiorstw. W tym też okresie GUS zaobserwował znaczny spadek stanu zapasów wyrobów gotowych oraz materiałów, półproduktów i produktów w toku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)