Notowania

bezrobocie
26.07.2002 12:11

W lipcu wzrosło bezrobocie

Stopa bezrobocia wzrosła w lipcu do 17,4 proc. z 17,3 proc. w czerwcu - poinformował PAP minister pracy i polityki społecznej Jerzy Hausner.

Podziel się
Dodaj komentarz

'Stopa bezrobocia minimalnie wzrośnie w lipcu do 17,4 proc. Tendencja wzrostowa zostanie utrzymana' - powiedział PAP Hausner w Sejmie.

Stopa bezrobocia w czerwcu wzrosła do 17,3 proc. z 17,2 proc. w maju i 15,9 proc. w czerwcu 2001 roku. Liczba bezrobotnych wyniosła w czerwcu 3,09 mln osób. Według prognoz rządu na koniec roku bezrobocie ma wzrosnąć do 19,2 proc.

GUS poda dane o bezrobociu w lipcu w II dekadzie sierpnia.

Średnia wstępnych prognoz stopy bezrobocia na lipiec według ankiety PAP wynosi 17,5 proc.

Hausner mówił wcześniej, że w lipcu nastąpi kolejny minimalny wzrost bezrobocia, a na trwałe zatrzymanie wzrostu liczby bezrobotnych może nastąpić dopiero w styczniu.

Minister pracy powiedział też w czwartek, że trwałe obniżenie stopy bezrobocia w Polsce do 10 proc. jest możliwe w ciągu czterech-pięciu lat. Niedawno jednak minister finansów Grzegorz Kołodko zapowiedział, że priorytetem w jego polityce gospodarczej będzie ograniczanie bezrobocia i wskutek wprowadzenia ustaw antykryzysowych może ono zacząć spadać od listopada.

Tagi: bezrobocie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz