Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gdynia
06.09.2010 19:51

W połowie września znowu sprzedaż stoczni Gdynia

10 firm wpłaciło wadia uprawniające do udziału w przetargach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pyrator/CC/Flickr)

10 firm wpłaciło wadia uprawniające do udziału w przetargach na części majątku stoczni Gdynia, które nie znalazły nabywców w ubiegłym roku - poinformował zarządca kompensacji Roman Nojszewski.

Na 15 września zaplanowanolicytacje na te aktywa gdyńskiego zakładu, które nie znalazły nabywców w ubiegłym roku. Majątek stoczni Gdynia wystawiono łącznie do 20 przetargów; inwestorzy zgłosili się do 7 z nich. Chętni na zakup majątku tej stoczni mieli czas do poniedziałku na składanie oświadczeń rejestracyjnych oraz wpłatę wadium, uprawniającego do udziału w przetargach. Zarządca kompensacji nie chciał ujawnić, ile wynosi łączna kwota wpłaconych wadiów.

Łączna wartość nieruchomości oraz majątku ruchomego wystawionego w przetargach to ponad 166 mln zł. Chodzi o sprzedaż: dużego doku, budynku administracyjnego z zapleczem magazynowym, drogi asfaltowej dla ciężkiego transportu, bocznicy kolejowej, terenów po byłej elektrociepłowni oraz ośrodka wypoczynkowego Wieżyca.

Łączna cena sprzedaży tych nieruchomości to około 140 mln zł. Przetargi dotyczą również majątku ruchomego - m.in. praw autorskich do projektów kilkunastu statków oraz takich materiałów, jak blachy i rury.

Według wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza, zainteresowanie inwestorów aktywami stoczni Gdynia jest w tym roku większe niż w ubiegłym. - _ Dzisiejszy dzień przyniósł umiarkowanie pozytywne informacje dotyczące możliwości sprzedaży części aktywów stoczni Gdynia. Widzimy większe zainteresowanie inwestorów - jeszcze nie na wszystkie składniki majątkowe gdyńskiego zakładu, ale na zdecydowaną ich większość _ - powiedział wiceminister.

Wyraził nadzieję, że ta sama liczba inwestorów, która w poniedziałek wpłaciła wadia i złożyła oświadczenia rejestracyjne, weźmie udział w przetargach 15 września. - _ To będzie właściwy moment weryfikacji zainteresowania inwestorów aktywami postoczniowymi w Gdyni _ - zaznaczył.

Zapowiedział, że najprawdopodobniej pod koniec listopada zostaną przeprowadzone aukcje dotyczące tych części aktywów stoczni, które nie znajdą nabywców w przetargach.

W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło 25 z 37 pakietów majątku stoczni Gdynia. Na przeprowadzenie kolejnych licytacji aktywów zakładów w Gdyni i Szczecinie zgodziła się pod koniec kwietnia Komisja Europejska. Zezwoliła ona na kontynuowanie tego procesu do końca pierwszego kwartału 2011 roku.

Tagi: gdynia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz